З’явився новий вид інформаційної загрози: користувачів соцмереж спонукають до розповіді про ступінь ураження від бомбардування і точну локацію для корегування вогню.
Про це повідомляє Центр протидії дезінформації при РНБО України.
«Користувачі-боти або "живі" акаунти відправляють в чатах повідомлення, щоб дізнатись про ступінь ураження від бомбардування і точну локацію для корегування вогню. Вони пишуть в чатах щойно обстріляних міст. Виявити їх можна за однаковими типовими повідомленнями (зверніть увагу на фото). В жодному разі не повідомляйте нікому точне місце потрапляння снаряду і не викладайте відео в момент удару. Ваш "ексклюзив" може коштувати комусь життя. Особливо ця інформація стосується лідерів думок і власників багатотисячних телеграм-каналів», - застерігають в РНБО.
Нагадаємо, 14 березня заступник міністра оборони Ганна Маляр закликала не працювати корегувальниками вогню у ворога.
Оперативну інформацію від силових структур України станом на 15 березня 2022 року читайте тут
Як повідомляв Житомир.info, Міністерстві цифрової трансформації розробили правила, які допоможуть вистояти під час інформаційної атаки окупантів. Центр протидії дезінформації та проєкт із медіаграмотності «Фільтр» пояснювали, які повідомлення не варто поширювати у воєнний час.