У воєнний час, спричинений повномасштабним вторгненням росії в Україну, комунальні підприємства Житомира продовжують працювати.
З 06:00 до 19:00 у місті курсують тролейбуси і трамваї, а також деякі комунальні автобуси. Проте деякі маршрути довелося відмінити чи змінити.
«Рух тролейбусів на Крошню, Маликова, Промзону, просп. Незалежності, вул. Космонавтів тимчасово припинено. Усі тролейбуси здійснюють об’їзд майдану Корольова через вулицю Фещенка-Чопівського. Трамвай курсує від майдану Перемоги до вул. Вітрука», – повідомляють на сайті «Транспорт Житомира».
Проїзд у міському транспорті – безкоштовний.
Зранку 18 березня на комунальному підприємстві «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління» прибирають територію, а бригади проводять технічне обслуговування.
«У багатьох водіїв оформлені так звані вимушені простої, тому що немає роботи. Також наші водії виїжджають у напрямку Києва по біженців і привозять в Житомир, перевозять їх по Житомиру, на залізничні вокзали для подальшої евакуації, так ми працюємо в інтересах міста. 30% комплексні бригади забезпечують зараз цей випуск. Що стосується автобусного парку, то ми зараз працюємо по двох маршрутах. Перший їде по Покровській, мешканців вивозимо, бо електротранспорт наразі не може туди ходити, і починаючи з сьогоднішнього дня ми запустили ще один маршрут на село Вереси, три рази на день він буде туди їздити. Ще один маршрут, теж разовий: зранку та ввечері ми возимо з площі Перемоги на взуттєву фабрику «Крок», район Мальованки», – розповідає в. о. начальника Житомирського ТТУ Сергій Лазарєв.
Кількість тролейбусів планують збільшувати, адже у години пік транспорт забитий пасажирами.
«Ми плануємо, можливо, з понеділка чи вівторка наступного тижня збільшувати кількість тролейбусів у район Богунії через те, що багато пасажирів», – зазначає Сергій Лазарєв.
Водійка тролейбуса Ірина розповіла, чому вирішила залишитися у Житомирі та продовжити працювати.
«Я не виїхала, тому що в мене сьогодні чоловік служить. Навіть по тій причині. І те, що ми працюємо на сьогоднішній день, у нас є робота і, я вважаю, що це потрібно для житомирян. Працюємо з шести ранку до семи вечора, перший тролейбус виїжджає в шість ранку, заїжджає в сім, дві зміни. Безкоштовно возимо сьогодні пасажирів. Дуже багато пасажирів, ну дуже багато, навіть хочеться попросити: якщо немає потреби, то не їдьте», – говорить водійка Житомирського ТТУ Ірина Степанова.
Водії продовжують свою роботу і під час оголошення повітряної тривоги у місті, не покидають транспорт і пасажири.
Ірина ділиться радісною новиною: 17 березня одружилася з коханим, який зараз захищає країну від окупантів.
«Так, у мене чоловік також водій тролейбуса, стоїть, чекає його. 28-го числа чоловік пішов служити, вчора ми з ним одружилися, розписалися. Це було онлайн. Не знаю, в його частині чи як, через командира зателефонували, запитали: чи я знаю такого? Я сказала: так, знаю. Далі запитали: чи я згодна вийти заміж. Так, згодна і все. Зараз допомагає те, що у нас буде перемога. Я вважаю, це повинно бути за нами, це перемога і сподівається на це, і хочеться, щоб скоріше все скінчилося, щоб ми перемогли», – каже водійка Житомирського ТТУ Ірина Степанова.
Нагадаємо, у Житомирі з 18 березня відновлюють роботу чотирьох автобусних маршрутів – двох міських і двох приміських.
Як повідомляв Житомир.info, 24 лютого 2022 року міська рада звертала увагу житомирян на те, що у місті працюватиме лише електротранспорт – тролейбуси і трамваї. Також з 24 лютого комунальний громадський транспорт працює безкоштовно. Станом на 13 березня у Житомирі працювали комунальні тролейбусні маршрути у напрямку Богунії, вокзалу, гідропарку та центру (7 маршрутів) та спеціальні автобусні маршрути з центру до вулиці Парникової та до фабрики «Крок».