З 18 березня 2022 року запрацював сайт Національного інформаційного бюро.
Він знаходиться за адресою https://nib.gov.ua/uk/
«Завдяки централізованому збору інформації кожен може спробувати віднайти рідних, близьких або загиблих з обох сторін конфлікту. Інформація про військовополонених, хворих та зниклих безвісти осіб, загиблих з обох сторін конфлікту централізовано надходить до Національного інформаційного бюро. Звернутися із запитом можна за коротким номером 1648, або міським номером (044) 287-81-65. Також форма для запитів відкрита на сайті nib.gov.ua. Згодом гаряча лінія для запитів працюватиме у месенджерах», - повідомила 18 березня пресслужба Житомирської ОДА.
Зазначається, що інформація надходить за посередництва Червоного Хреста й надалі її передають родинам та для обміну полоненими. Зараз у НІБ та Мінреінтеграції є списки військовополонених України, військовополонених окупантів та українських цивільних заручників. Списки сформовані за інформацією, отриманою від українських органів державної влади та за повідомленнями громадян.
В уряді наголосили, що створення Національного інформаційного бюро є міжнародно-правовим зобов’язанням України у зв’язку з початком війни.
Зазначимо, що розділ сайту НІБ «Діяльність» ще знаходиться в розробці, а в іншому розділі розміщена картка повідомлення про взяття в полон/ про інтернування:
Нагадаємо, розпорядженням Кабінету міністрів від 17 березня 2022 року в Україні створено Національне інформаційне бюро відповідно до Женевської конвенції «Про поводження з військовополоненими» від 12 серпня 1949 року.
Оперативну інформацію від силових структур України станом на 18 березня 2022 року читайте тут