На околиці прикордонного села Нова Радча в Житомирській області окупанти вбили подружжя пенсіонерів. Поліція розпочала документування цього та інших воєнних злочинів у населених пунктах, які з 24 лютого опинилися в окупації.
Про це 11 квітня повідомила пресслужба ГУНП в Житомирській області.
«Прикордонні села Стара та Нова Радча – перші населенні пункти області, куди вторглися російські окупанти на світанку 24 лютого. Після розмінування автомобільних доріг днями там розпочали працювати слідчо-оперативні групи поліції для документування воєнних злочинів агресора», - йдеться у повідомленні.
7 квітня до поліції звернулась 34-річна жителька Київщини із заявою про розстріл окупантами її матері та вітчима.
Попередньо встановлено, що на околиці с. Нової Радчі орієнтовно 24 березня російськими військовослужбовцями були розстріляні 67-річна жінка та її 60-річний чоловік. Наразі тіло останнього доставлено до моргу для проведення розтину та встановлення причин смерті. Щодо жінки – знайдено, ймовірно, її одяг зі слідами, схожими до крові. Призначено експертне дослідження.
«За цим фактом розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 438 (Порушення законів та звичаїв війни) Кримінального кодексу України», - повідомили в поліції.
Також нині поліцейські перевіряють повідомлення щодо смерті ще одного літнього місцевого жителя у результаті отриманого під час артобстрілу поранення.
Окрім того, слідчо-оперативні групи фіксують руйнування та пошкодження, спричинені веденням воєнних дій на території громади, а також залишені сліди перебування російських військових на українській території.
Нагадаємо, 4 квітня Житомирська ОВА оприлюднила цифри за 40 днів війни: 88 ракетно-бомбових ударів, 54 загиблих, 375 пошкоджених та зруйнованих будівель.
Як повідомляв Житомир.info, командир батальйону територіальної оборони Коростенського району розповів, що 3 квітня 2022 року бійці батальйону провели зачистку населених пунктів Грезля та Радча, Коростенський район повністю звільнений від окупантів. Також поліція інформувала, що 3 квітня у Народицькій громаді розпочалися роботи із зачистки сіл від вибухонебезпечних предметів, повертатися до своїх осель людям не радили. Вдень 4 квітня керівник ОВА Віталій Бунечко повідомив, що на території Житомирської області російських окупаційних військ вже немає.