Станом на 20 квітня у Малинській громаді зафіксовано знищення сотні житлових будинків та ще 470 пошкоджені.
Про це 21 квітня повідомляє пресслужба поліції Житомирської області.
«За період з 24 лютого до поліції у той чи інший спосіб звернулись близько тисячі громадян. Кожне повідомлення було опрацьовано і людям надавалась допомога. Розпочато близько 70 кримінальних розслідувань воєнних злочинів рф. Нині поліцейські продовжують роботу у селах громади, що найбільше зазнали руйнувань через ворожі обстріли. Різня, Старі Вороб’ї, Нова Гута, Морозівка, Клітня, Любовичі – села Малинщини, що упродовж кількох тижнів перебували під обстрілами окупантів рф з повітря та землі. Тож нині тут цілі вулиці обвуглених димарів замість ошатних будинків, спалена сільськогосподарська техніка та зруйновані школи, адмінприміщення та будинки культури, а ще – сповнені віри і надії місцеві жителі. Хтось уже встиг повернутись, а хтось пережив усі жахи військових дій у безпосередній близькості до свого дому», - йдеться у повідомленні.
Жоден працівник Малинського відділення поліції, чия територія обслуговування була найбільш наближена до зони бойових дій, а місцями і безпосередньо такою була, не припинив свою службу. Усі поліцейські цілодобово знаходились на визначених постах та виконували безпекові функції.
«Чергування, патрулювання, реагування на події. У перші дні – просто вал дзвінків від людей: повідомлення про підозрілих осіб, якісь позначки, маячки, появу квадриків і т д., потім про обстріли і руйнування. За перший місяць я лиш двічі з годину був вдома – щоб переодягнутись і привести себе у порядок», - ділиться дільничний офіцер Малинського ВП Ігор Дейнеко.
Нині поліцейські продовжують свою роботу у громадах обслуговування. Об’їздять територію, моніторять ситуацію, спілкуються з місцевими мешканцями, застерігають від повернення до ще необстежених і не убезпечених територій, надають посильну допомогу тим, хто її потребує.
«Днями до Малинської лікарні доставили кількох людей, які зазнали травмувань через вибухові предмети. Тому переконливо застерігаємо: не поспішайте з поверненням у села, що перебували на межі зіткнення. Певні території ще зберігають у собі небезпеку. Будьте обережними і уважними, якщо ви знаходитесь у таких населених пунктах і обов’язково обмежте допоки походи до лісу та узлісь», - застеріг заступник начальника Малинського відділення поліції Олексій Ковальов.
Нагадаємо, в Житомирській області тривають роботи з розмінування сіл в Коростенському районі, зокрема – в Малинській громаді.
Як повідомляв Житомир.info, у Народицькій громаді 3 квітня 2022 року розпочалися роботи із зачистки деокупованих сіл від вибухонебезпечних предметів. 8 квітня керівник Житомирської ОВА Віталій Бунечко повідомив, що у Житомирській області триває розмінування територій, які через дії російських окупаційних військ та ракетно-бомбові удари є небезпечними для життя громадян: піротехніки вже виявили та знищили понад 1500 одиниць різноманітних боєприпасів.