Влада

Про квартири для військових та приміщення у центрі Житомира, де облаштують класи для учнів ліцею № 25: вечірнє звернення мера

12 May 2022, 21:54

Своє вечірнє звернення 12 травня Житомирський міський голова Сергій Сухомлин розпочав з тези про весняний грім – грім як явище природи, а не звук ракети чи бомби. Далі мер говорив про затвердження планової мережі навчальних закладів на наступний навчальний рік та висловив занепокоєння тим, що нині батьки майбутніх першокласників не надто активно реєструють своїх дітей на вступ до шкіл, а це може означати, що багато житомирських сімей найближчим часом не планують повертатися до міста; згадав про будівництво житла для переселенців та відповідну програму Уряду, до якої включили і Житомир; повідомив про поїздку до Міноборони, де спілкувався щодо квартир для військовослужбовців; розповів про приміщення, де до нового навчального року мають облаштувати класи для навчання учнів ліцею № 25.


• Про перший грім не від ракети

«Щойно був грім, і це було класно. Бо це перший грім, який не від ракети чи від бомби у місті Житомирі. Це дає надію».

• Про затвердження мережі навчальних закладів на 2022/2023 навчальний рік та неактивну реєстрацію майбутніх першокласників

«Сьогодні на виконкомі затверджували мережу на наступний навчальний рік, обговорювали кількість класів, яка буде сформована. Так, ми розуміли, що йде демографічний спад, і в нас будуть звільнятися місця і в садочках, і в школах. Але те, що мене особливо в цей час турбує, у нас в перші класи приблизно йде 3300-3500 дітей 1 вересня. На 1 травня кожен рік уже 100% заяв фактично подано. Ну там 99% зазвичай уже подано заяв. На сьогоднішній день подано приблизно 1600 заяв. І це дуже тривожно, бо люди не розуміють, коли закінчиться війна, багато з них мають можливість отримати статус біженця на рік і планують навчання дітей у Європі чи в Сполучених Штатах, Канаді. Зараз Канада починає приймати. І це не дуже добре для нашого міста, коли в нас у перший клас піде дітей набагато менше. Але тут віра у Збройні Сили України, в те, що вони до вересня закінчать цю війну з перемогою, і діти зможуть повернутися. Це для нас було б дуже-дуже важливо».

• Про переселенців та програму будівництва для них житла, яку мають реалізовувати зокрема й у Житомирі

«У нас в Житомирі, в області перебуває велика кількість біженців. І спочатку тільки декілька областей були включені в державну програму по будівництву житла для переселенців. Це для нас теж дуже важливо, важливо, щоб місто не втрачало своїх мешканців і важливо прихистити тих людей, які втратили житло на окупованих територіях і які виїхали, які патріоти України. Тому тут вдячність і Кабінету міністрів, в першу чергу, Віталію Івановичу Бунечку за те, що все ж пропрацював, і Житомир включили до цієї програми. Сьогодні подали ділянки на будівництво 50 тисяч квадратних метрів і маємо надію, що держава по цій програмі побудує у місті Житомирі це житло».

• Про квартири для військових

«Також сьогодні був у Києві, з Міністерством оборони спілкувалися про квартири для наших військовослужбовців. Зараз іде війна, але вони повинні мати надію на те, що вони отримають своє житло. І, знаєте, поки що є обережний оптимізм, наступна зустріч буде приблизно у наступну середу, і є можливість, я думаю, отримати на Житомир велику кількість квартир для військових нашого гарнізону. Тому далі будемо над цим працювати».

• Про приміщення, де тимчасово розташується ліцей 25

«Дуже зворушливо… Вчора подивився відео, коли наші маленькі житомиряни, працівники, колектив 25-го ліцею останнім дзвоником прощалися з 25-м ліцеєм. Але ми обов’язково відбудуємо цей чудовий ліцей, і діти повернуться. Я вже казав, що ескізний проєкт є, починаємо робити робочу документацію, але будівництво такого закладу… Тим більше, ми хочемо, щоб він був символом відновлення Житомира, був сучасний, європейський. І це кошти. Поки що держава навіть забороняє фінансування капітальних видатків, ми не можемо навіть заплати за проєкт, тому ми шукаємо і спонсорські кошти, і по-різному виходимо з цієї ситуації. Але потрібно вже його робити, щоб якомога швидше його відбудувати. Тому вийде спілкування з міністром освіти, для того, щоб нам передали деякі корпуси професійно-технічного училища у центрі міста для того, щоб за літній період ми могли зробити через поточний ремонт облаштування класів. Не розривати ліцей на 5-6 локацій, не розпорошувати класи ліцею і колектив на інші наші учбові заклади, зберегти колектив, зберегти ось цей дух 25-го ліцею. І вже після того, як ми побудуємо новий, знову зібратися всім у чудовому, новому, великому символі відновлення Житомира».

Нагадаємо, у вечірньому зверненні 10 травня Житомирський міський голова Сергій Сухомлин говорив про парад в росії і путіна; згадав про лукашенка, який розказує «про класну тактику українського війська»; ще раз подякував польським містам, які приймають житомирян та надають українцям гуманітарну допомогу, а також комунікують Житомир з іншими європейськими містами; пояснив, чому ремонт доріг йде нешвидкими темпами, та відповів на часті запитання щодо низького тиску води у центральній частині міста. Насамкінець мер висловив захоплення житомирськими військовими, які нині на передовій.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: мер Сухомлин війна відеозвернення звернення війна  
Матеріали по темі