Місто

Як у Житомирі проходить День вишиванки в умовах воєнного стану

19 May 2022, 15:59

Вишиванка – це незламність та сила, генетичний код українців. Сьогодні ми одягаємо наш оберіг, вишиту сорочку, та пам'ятаємо, що Україна – незалежна та непереможна країна.

Третій рік поспіль День вишиванки у Житомирі проходить без традиційної «вишиваної ходи». Проте, навіть в умовах воєнного стану для житомирян влаштували свято. Тематичні майстер-класи для дітей, фотозони та виставки, так місто вільних людей відзначає 19 травня 2022 року День вишиванки.

«Ми все робили власними силами, силами підвідомчих закладів, тому що наразі розумієте ситуацію. Також ми дотримувалися всіх вимог, ми максимально спілкуємося з житомирянами, щоб не було скупчення, контролюємо це тим, що у нас є попередній запис на майстер-класи. Програма сьогодні розрахована з 11 до 18 год, будуть лише майстер-класи, які розраховані на дітей та підлітків. Вони розмальовуватимуть найвидатніше зараз для дітей – це пес Патрон та півник, будуть одягати їх у вишиванки. Також є шоколадний майстер-клас, де все присвячено вишиванці. У першу чергу ми відчуваємо, що це потрібно нашим дітям, бо хочеться зберегти дитинство і надати надію на майбутнє, і воно буде, бо ми віримо у перемогу. Найважливіше, що ми працюємо з дітьми, які внутрішньо переміщені, зазвичай, на майстер-класі 50% – це місцеві діти, а 50% - це тимчасово переміщені діти», - говорить начальниця управління культури Житомирської міської ради Ілона Колодій.

До міжнародного свята у місті вишивали дві картини з воєнним логотипом Житомира. Меншу картину сьогодні передали міській раді, а велику, розміром 1,5×1,5 м, планують завершити за два тижні. До створення картин вже долучилося понад 300 містян, наймолодшому з них – чотири роки.

«У нас одночасно проходила вишивка двох картин, загалом понад 300 людей долучилися», - каже Ілона Колодій.

«Манюсінький був, рочків чотири. Цю голку тримає і хоче сам. Коли я йому показую як – ця дитина із захопленням це робить», - розповідає майстриня Оксана Дедюль.

Маленькі житомиряни з радістю долучилися до святкування. Кажуть, що про День вишиванки знають, а майстер-класи їм до душі.

«Сьогодні день вишиванки, а вишиванка – це одяг, який якось пов'язаний з Україною. Воно мені нагадує, що я українка і я з країни Україна», - каже Маша.

«Ми виготовляємо сердечко з прапором України, а для мене, це як символ, тому мені подобається», - ділиться Меланія.

Дорослі житомиряни переконані, що українські традиції важливі, тому пам’ятати про такі дні та розповідати молодшому поколінню про сенс вишиванки для нашої нації дуже важливо.

«Ми сьогодні разом з дітьми прийшли на майстер-клас виготовлення іграшки, через те, що свято вишиванки - одяглися, бо коли ще так гарно одягатися. Зараз дуже важко щось святкувати, важко морально, і навіть носити одяг не кожен наважиться, але ми підтримуємо наше українське», - каже Наталія.

«Ми бачили на Житомир.info, що буде свято, і привели дітей, щоб дивилися, трохи розвіялися. Думаю, що важливо пам'ятати, й святкувати також потрібно, і підтримувати звичайно наших хлопців, щоб швидше була наша перемога» - каже житомирянка, яка привела дітей на Новий бульвар.

У Житомирі традиційно у День вишиванки влаштовували Вишивану ходу, до якої долучалися тисячі містян. В останнє таке масштабне свято проходило у 2019 році. У 2020 через пандемію COVID-19 святкувати доводилося онлайн, а у 2021 році через карантинні обмеження, пов’язані з коронавірусом, ходи також не було, але був концерт.

Цього року через воєнне вторгнення росії в України мова про будь-які масштабні заходи йти не може. Але ми пам'ятаємо про українські традиції та віримо у Перемогу.

Фотопортрети житомирян у вишиванках дивіться тут

Нагадаємо, День вишиванки в Україні щороку відзначається в третій четвер травня, цього року – 19 травня. На Замковій горі цього дня влаштували мистецьку виставку.

Як повідомляв Житомир.info, до Всесвітнього дня вишиванки у Житомирі в 2022 році на полотні вишивають логотип міста: з 10 травня містян запрошували долучитися до вишивання картини.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: День вишиванки картина вишиванка Новий бульвар Колодій діти майстер-клас 
Матеріали по темі