На одному з блокпостів у Житомирській області правоохоронці зупинили мікроавтобус та під час огляду виявили автомат Калашникова, понад пів сотні набоїв, корпус гранати і кілька запалів. У ході досудового розслідування встановлюється походження вилученого.
Про це 26 травня повідомила пресслужба ГУНП у Житомирській області.
«Поліцейські відділення №2 (Попільня) Житомирського райуправління отримали інформацію про те, що у транспортному засобі житель місцевої громади може перевозити небезпечні речі. Відтак на блокпосту правоохоронці зупинили для перевірки Volkswagen T4 під керуванням жителя одного із сіл. Під час огляду мікроавтобуса виявили автоматичну зброю (АКС-74У), більш як 50 набоїв калібру 5,45 мм, корпус боєприпаса (попередньо, РГД 5) і кілька запалів до ручних гранат», – йдеться у повідомленні.
Попередньо з’ясовано, що ці речі належать пасажирові транспортного засобу, 49-річному жителю громади. Однак законних підстав на їх зберігання чоловік не має.
За таких обставин на місце події було викликано слідчо-оперативну групу поліції, працівники якої задокументували обставини та вилучили нелегальні зброю та боєприпаси. Усе направлено на експертне дослідження.
Нині тривають перевірки щодо походження зброї і боєприпасів. Правова кваліфікація – ч. 1 ст. 263 (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) КК України. Відповідно до чинного законодавства такі протиправні дії караються позбавленням волі на строк від 3 до 7 років.
Водночас поліцейські нагадують, що рішенням Ради оборони Житомирщини на території області посилено контроль за поводженням з вогнепальною зброєю. Зокрема, пересування у населених пунктах зі зброєю дозволяється лише тим, хто знаходиться при виконанні службових обов'язків (несе чергування, здійснює патрулювання відповідно до наказів командування).
Окрім того, правоохоронці нагадують про можливість уникнення кримінальної відповідальності за незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами. Від покарання за такі дії автоматично звільняються особи, які добровільно здали нелегальні речі до органів правопорядку.
Нагадаємо, 25 травня стало відомо, що Мінцифри разом з МВС запустило опитування про обіг вогнепальної зброї серед цивільного населення. Опитування можна пройти у застосунку «Дія», триватиме воно 7 днів.
Як повідомляв Житомир.info, 9 березня 2022 року пресслужба Верховної ради інформувала, що президент підписав закони України, які посилюють відповідальність за злочини проти національної безпеки під час воєнного стану, та про участь цивільних осіб у захисті України, зокрема й щодо використання зброї.