Від початку російсько-української війни офіційно до складу Житомирсько-Овруцької єпархії Православної Церкви України ввійшли 29 релігійних громад, які раніше були в УПЦ МП.
У Попільнянській громаді місцеві жителі 29 травня влаштували збори, на яких вимагали, аби парафія Свято-Миколаївського храму перейшла в ПЦУ.
Селищний голова зазначив, що раніше настоятелю храму надсилали лист з рекомендацією вийти з під юрисдикції московського патріархату.
«У нас до цього відбулася сесія селищної ради, ми прийняли звернення до Української православної церкви (МП) з проханням подумати й перейти до православної церкви України. Пройшов певний період і сьогодні громада зібралася тут, щоб вирішити питання», - сказав голова Попільнянської громади Олег Можарівський.
Декілька сотень людей зібралися біля храму, бо на територію їх не пустили. Люди закликали настоятеля вийти до них. Місцеві збирали підписи «за» або «проти» переходу до ПЦУ. За перехід проголосували 449 людей.
«Ми поважаємо отця Петра Лиса, ми поважаємо більшість прихожан Попільнянської Свято-Миколаївської церкви. Ми бажаємо, щоб вони привселюдно засудили Кирила та вийшли з московського підпорядкування», - говорить представник ініціативної групи Василь Зарічний.
«Ми прийшли відстоювати нашу незалежність, незалежність нашої країни, ми за українську церкву, ми підтримуємо наших захисників», - каже місцева жителька Ірина.
На території храму стояли люди, які були проти такого рішення, але до збору підписів вони не долучилися, а весь час молилися.
«Там просто абсурд, ви ж чуєте, що вони кажуть – це максимально невиразна інформація, яка поступає. «Україна понад усе!» – ми так само за Україну, ми теж проти війни, все теж саме», - каже місцевий житель Ілля.
«Ось ми стоїмо, хто з нас несе сюди по 5-10 тисяч, які йдуть на пулі московські? Ми сюди приносимо пожертвування, а якщо людина принесла ікону, кинула свої золоті речі, як думаєте, вона їх віддала Москві? Вони так само в іконах і зберігаються. Вона віддала свою данину за якийсь певний гріх, мабуть, у нас люди не розуміють, що вони грішать», - говорить місцева жителька Лідія.
Настоятель храму до людей за територію храму не вийшов, але журналістам поясним свою думку щодо переходу до ПЦУ.
«Вони не прийшли, щоб помолитися, а храм для молитви. Навіть Господь сказав: не можна робити дім розбійників. Тому дім молитви, а щоб мітингували, то будь ласка – під воротами. Вони на сесії вирішили закликати нас у 10-денний термін перейти до ПЦУ, або залишити храм, підписав голова та депутати. У їх звернені такі рекомендації до нас. Але це рекомендації, ніхто не може змусити людину змінити віру. А чого ми не хочемо перейти? Як це вам пояснити, ну мене б змусили одружитися з якоюсь чужою жінкою. Це таїнство. І як перейти, якщо вірив дід, прадід, ця віра від князя Володимира», - сказав настоятель Свято-Миколаївського храму Петро Лис.
Люди все-таки зайшли на територію храму. Обидві сторони почали з'ясовувати відносини один з один, але обійшлося без сутичок.
Зрештою ініціативна група вирішила поїхати до голови ПЦУ з підписами які зібрали, аби громада храму все-таки ввійшла до Житомирсько-Овруцької єпархії Православної Церкви України.
Як повідомляв Житомир.info, до 18 травня 2022 року у Житомирській області 25 парафій перейшли з московського патріархату в ПЦУ, станом на 27 травня до Житомирсько-Овруцької єпархії Православної Церкви України приєдналося 29 релігійних громад та 5 священнослужителів.