У Житомирській області на технічному переоснащенні системи теплопостачання навчально-виховного комплексу зайво перераховано майже 280 тис. грн бюджетних коштів – сільському голові повідомили про підозру.
Про це 31 травня повідомила пресслужба Житомирської обласної прокуратури.
«За даними слідства, злочин скоєно декілька років тому під час технічного переоснащення за бюджетні кошти системи теплопостачання навчально-виховного комплексу, що на території однієї з територіальних громад на той час Радомишльського району. Відповідно до укладеного головою сільської ради договору з приватним товариством, яке мало б встановити модульну котельню з двома твердопаливними котлами. Однак підрядник, за попередньою змовою з сільським головою, не виконав передбачені договором обсяги робіт. Зокрема, встановив лише каркас споруди та один котел, зменшивши кількість будівельних матеріалів, однак завищивши вартість виконаних робіт» - йдеться у повідомленні.
Сільський голова, достовірно знаючи, що підрядник не виконав роботи відповідно до затвердженої проєктної документації, все ж поставив свій підпис в офіційних документах з недостовірними відомостями щодо обсягу виконаних робіт.
Отож, за висновками експертів, підрядник завищив обсяг робіт майже на 280 тис. грн, які безпідставно перераховані з бюджету.
Директору товариства 13 травня поточного року вже повідомлено про підозру у заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинені за попередньою змовою групою осіб у великих розмірах, та внесенні до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей (ч. 4 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України).
«З метою забезпечення відшкодування завданих збитків, на майно підозрюваного вартістю майже один млн грн (частина земельної ділянки, будинку та нежитлове приміщення у м. Київ) накладено арешт. Наразі стосовно сільського голови вирішується питання про обрання запобіжного заходу та відсторонення від займаної посади», - зазначає прокуратура.
Незаконні оборудки з бюджетними коштами викрито за процесуального керівництва Житомирської обласної прокуратури, Управлінням СБ України в області, Управлінням Стратегічних розслідувань в області ДСР Нацполіції України та Головним управлінням Нацполіції в області, яке проводить досудове розслідування.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
На ресурсі ProZorro опублікована інформація про укладену наприкінці 2017 року угоду між Вишевицькою сільською радою та ТОВ «Ліс-України» з технічного переоснащення системи теплопостачання Межиріцького НВК. Вартість укладеної угоди склала 463 тис. грн, термін виконання робіт – до кінця 2018 року. Угоду укладав сільський голова С.В. Гаврутенко.
ТОВ «Ліс-України» (з лютого 2018 ТОВ «К`ЮЛП») наразі зареєстровано у Львові (до 2018 року місце реєстрації значилось Київ). Спеціалізується фірма на лісопильному та стругальному виробництву, статутний капітал – 7,4 тис. грн. Власницею фірми є Анжела Симоненко (до лютого 2018 року бенефіціаром фірми був Мінгайла Юріюс).
Нагадаємо, 19 січня пресслужба Житомирської обласної прокуратури повідомляла, що директору фірми, який будував спортзал у Лугинах, повідомили про підозру у службовому підробленні офіційних документів, що спричинило тяжкі наслідки, та в заволодінні 1,1 млн грн бюджетних коштів
Як повідомляв Житомир.info, 4 жовтня 2021 року пресслужба Житомирської обласної прокуратури повідомляла, що судитимуть засновника та керівника приватного товариства за привласнення понад 330 тис. грн бюджетних коштів під час будівництва спортивного майданчика у селищі Червоне на Андрушівщині.