Сьогодні, 1 червня, оперативники відділу протидії кіберзлочинам в області спільно зі слідчими Коростенського райуправління під процесуальним керівництвом окружної прокуратури провели обшуки за місцями перебування очільника відділення одного з банків. 32-річний житель Коростенського району може бути причетним до заволодіння щонайменше 750 тисячами гривень літніх клієнтів фінустанови.
Про це 1 червня повідомила пресслужба ГУНП у Житомирській області.
«Під час досудового розслідування попередньо встановлено, що 32-річний житель Коростенського району, користуючись службовим становищем, здійснював несанкціоноване втручання в облікові записи клієнтів у банківській системі та знімав кошти з їх рахунків. Для забезпечення успішності своїх намірів чоловік обирав, переважно, літніх людей та використовував відсутність у них необхідних знань і навичок у роботі з мобільними додатками банку», - йдеться у повідомленні..
Так, наразі відомо про трьох потерпілих від його дій, віком від 60 до 80 років. З рахунків пенсіонерів було знято загалом 750 тисяч гривень.
«1 червня під час проведення слідчих дій за місцями тимчасового перебування чоловіка поліцейські вилучили банківські картки, мобільні телефони, SIM-картки та інші можливі свідчення протиправної діяльності. Згодом буде призначено відповідні експертні дослідження», - зазначає поліція.
Досудове розслідування проводиться за ознаками правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 185 (Крадіжка), ч. 1 ст. 200 (Незаконні дії з документами на переказ, платіжними картками та іншими засобами доступу до банківських рахунків, електронними грошима, обладнанням для їх виготовлення), ч. 1 ст. 357 (Викрадення, привласнення, вимагання документів, штампів, печаток, заволодіння ними шляхом шахрайства чи зловживання службовим становищем…), ч. 1 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж).
Санкції статей передбачають відповідальність у вигляді позбавлення волі строком до 6 років.
Нагадаємо, 28 травня до поліції Житомира звернулось двоє місцевих жителів із заявами про ошуканство. Жінки повірили «працівникам банку» і перерахувала на чужий рахунок понад 77 тис. грн.
Як повідомляв Житомир.info, на початку травня 2022 року четверо жителів Житомирської області втратили понад 230 тис. грн, сподіваючись придбати автомобілі та намагаючись «захистити» банківські рахунки.