На Житомирщині СБУ затримала колишнього «ДНРівця», який намагався влаштуватися на службу в ЗСУ.
Про це 7 червня повідомляє управління СБУ в Житомирській області.
«Досудовим розслідуванням встановлено, що уродженець Донеччини у 2019 році прийняв присягу на вірність т.зв. «днр» та упродовж року проходив військову службу у складі одного з НЗФ цієї терористичної організації. Потім він транзитом через рф в’їхав на підконтрольну українській владі територію. І наприкінці 2021 року добровільно звернувся до місцевого військкомату, щоб потрапити до ЗСУ. Перед тим він мав навчатися в одному підрозділів десантно-штурмових військ поблизу Житомира. Втім завдяки роботі СБУ на випередження його вдалося викрити та не допустити проникнення до лав ЗСУ», - йдеться у повідомленні.
Наразі зловмисник затриманий.
Слідчі СБУ повідомили йому про підозру за двома статтями Кримінального кодексу.
«Також встановлюється справжня мета «палкого бажання» фігуранта проходити військову службу в Україні. У тому числі відстежуються зв’язки ексбойовика з псевдоспецслужбами так званої «днр» та ймовірність його співпраці з ними», - інформує СБУ.
Пресслужба Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону уточнила, що затримання відбулося 6 червня 2022 року і того ж дня затриманому повідомлено про підозру за ч.1 ст. 258-3 (участь у терористичній групі чи терористичній організації) та ч.2 ст. 260 (участь у діяльності незаконного збройного формування) Кримінального кодексу України. До суду подане клопотання про обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою.
Нагадаємо, в травні СБУ затримала російського агента, який хотів призватися до однієї з військових частин у Житомирській області для розвідувально-підривної діяльності на користь окупантів.
Як повідомляв Житомир.info, в квітні 2022 року в Житомирській області за підозрою у державній зраді затримали старшого лейтенанта ЗСУ, який у період дії в Україні воєнного стану, підтримуючи ідеї проросійської спрямованості, передавав представникам російської федерації відомості, що становлять державну таємницю, у тому числі інформацію про бойові літаки, наслідки ракетних обстрілів військового аеродрому, пошкодження військової техніки, а також проведення її ремонту.