Служба безпеки України продовжує системну роботу з виявлення колаборантів та прибічників збройної агресії російської федерації на Житомирщині.
Про це 11 червня повідомляє управління СБУ в Житомирській області.
Зазначається, що чергових пропагандистів, які публічно підтримували так звану «спецоперацію» рф і називали правильними дії рашистських військових в Україні, викрито у Житомирі, Новограді-Волинському та Бердичеві.
«За даними досудового слідства, жителька обласного центру відкрито переконувала місцевих мешканців, що введення військ російської федерації в Україну (як і запровадження так званої «політики путіна») продиктовано нібито виключно необхідністю захисту російськомовного населення від утисків націоналістів. На її думку, «спецоперація» йде лише на користь розвитку нашої держави і її населенню та знищить існуючий в Україні «нацистський» режим. Також жінка звинувачувала українську владу у брехливому висвітленні дій рашистських військ в нашій державі, у перебільшенні та спотворенні фактів про повномасштабну війну проти України», - йдеться у повідомленні.
Ще одна житомирянка-вчителька української мови міської загальноосвітньої школи переконувала своїх колег у тому, що президент росії путін хоче за допомогою «спеціальної військової операції» врятувати український народ від так званих «бандерівців» та нібито допомогти нашій країні у боротьбі з «нацистами». Відтак опір рашистським «асвабадітєлям» є безперспективним і безглуздим.
Досудове розслідування за ч.1 ст.111-1 (колабораційна діяльність) ККУ стосовно «орко-прихильниць» провадять дізнавачі Національної поліції.
«Аналогічні прокремлівські наративи активно поширювали у забороненій соцмережі також двоє жителів Новограда-Волинського (один із них – громадянин рф, який упродовж останніх декількох років мешкає в Україні). У своїх репостах та публікаціях прихильники загарбницької путінської політики вітали проведення «спецоперації» в Україні, співчували та підтримували російських «асвабадітєлєй» і бойовиків незаконних збройних формувань «ДНР/ЛНР», порівнюючи їх із визволителями Європи від нацизму», - інформує Служба безпеки України.
За викритими фактами слідчі СБУ здійснюють досудове розслідування за ч.2 ст.436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників) КК України.
А прибічника окупантів-жителя Бердичева Корольовський районний суд м.Житомира вже засудив за вчинення аналогічного злочину.
«Будучи активним учасником рашистських спільнот на кшталт «zа путіна і атєчєство», пропагандист поширював на своїй сторінці у забороненій соцмережі матеріали, у яких визнавалася правомірною збройна агресія рф проти України та стверджувалося, що в Україні триває внутрішній громадянський конфлікт. Також у своїх репостах фігурант провадження, досудове розслідування у якому здійснили слідчі СБУ, закликав своїх підписників забути таке слово як Україна, землі якої від «нацизму» нібито зараз змушена звільняти росія – кров’ю своїх воїнів», - зазначається у повідомленні.
Враховуючи щире каяття фігуранта справи у вчиненому та той факт, що протиправний контент зі своєї сторінки у соцмережі він видалив добровільно, бердичівлянина засуджено до позбавлення волі строком на три роки з іспитовим терміном 1,5 року.
Викрили ворожих прихильників співробітники та слідчі Управління СБ України в Житомирській області спільно з дізнавачами ГУНП Житомирщини за процесуального керівництва обласної прокуратури.
Нагадаємо, 7 червня Корольовський районний суд м.Житомира виніс вирок чоловікові, який підтримував збройну агресію рф: упродовж кількох років, починаючи з 2015-го, розміщував у соцмережі антиукраїнські публікації: чоловікові присудили 3 роки позбавлення волі з іспитовим строком 1 рік 6 місяців.
Як повідомляв Житомир.info, 2 червня 2022 року СБУ інформувала про викриття двох житомирянок та ще трьох жителів області, які виправдовували збройне вторгнення росії в Україну. Зокрема, одна з житомирянок закликала усіх своїх «друзів» із соцмережі до спільної молитви задля спасіння загарбників, які воюють із так званими «неофашистами» в Україні.