21 червня правоохоронці виявили в кабінеті лікаря поліклініки нарковмісні препарати, що зберігались та відпускались з порушенням визначених законодавством норм та правил.
Про це 22 червня повідомила пресслужба ГУНП у Житомирській області.
«Поліцейські отримали оперативну інформацію про ймовірні незаконні оборудки з нарковмісними препаратами у медичних закладах обласного центру. Відтак правоохоронці провели огляд у кабінеті 61-річного лікаря однієї з поліклінік міста. У результаті виявили упаковки з пігулками різних найменувань, що містять наркотичні засоби», - йдеться у повідомленні.
Всього з лікарського кабінету вилучили майже 650 таблеток. Їх буде направлено на дослідження до Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС.
«Попередньо, ці медпрепарати несертифіковані на території України, вони не обліковувалися, а їх зберігання та відпуск відбувалися з порушеннями норм чинного законодавства», - зазначає поліція.
Нині триває подальше з’ясування всіх обставин. Попередня правова кваліфікація події – ч. 1 ст. 320 (Порушення встановлених правил обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів) КК України. Процесуальне керівництво здійснює Житомирська окружна прокуратура.
Законодавством за такі протиправні дії визначено покарання у вигляді штрафу до 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або піврічного арешту, або обмеження волі на строк до 4 років, або позбавлення волі на строк до 3 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.
Нагадаємо, 26 вересня 2021 року правоохоронці повідомили, що у Житомирській області викрили схему продажу безкоштовних ліків для онкохворих: медики призначали онкохворим лікування, а дороговартісні ліки пропонували купувати в аптеках при тому, що дані медикаменти вони безкоштовно отримували від держави на кожного хворого. Причетним до оборудки виявився Сергій Гринчук, завідувач хіміотерапевтичного відділення, депутат Житомирської міської ради від ОПЗЖ.
Як повідомляв Житомир.info, директор Житомирського обласного онкодиспансеру Ігор Сабадаш заявляв, що весь колектив шокований, що їх колеги заробляли на препаратах для важкохворих людей. На сесії Житомирської міської ради 4 листопада 2021 року стало відомо, що депутата Сергія Гринчука, завідуючого хіміотерапевтичним відділенням онкодиспансеру, виключили з фракції партії «Опозиційна платформа – За життя». 31 січня 2022 року стало відомо, що експертизи ще тривають, підозру ще нікому не оголошували, а фігуранти повернулися на робочі місця.