У Житомирі 28 червня до суду скерували обвинувальний акт стосовно лікаря-хірурга, члена МСЕК, який хотів «продати» групу інвалідності учаснику АТО.
Про це повідомляє пресслужба ГУНП у Житомирській області.
«28 червня слідчі поліції СУ ГУНП під процесуальним керівництвом Житомирської обласної прокуратури завершили розслідування вимагання та отримання лікарем, членом медико-соціальної експертної комісії, хабаря від колишнього військовослужбовця. Хірург обіцяв за 8 тисяч гривень посприяти позитивному рішенню про визначення групи інвалідності захиснику, який і так мав на те право. Наразі обвинувачення скеровано до суду», – йдеться у повідомленні.
Викриття злочинної схеми проводилось за оперативними матеріалами співробітників УСБУ в регіоні.
Під час досудового розслідування поліцейські встановили, що у травні цього року лікар-хірург вимагав у колишнього військовослужбовця винагороду за прийняття рішення про визначення йому групи інвалідності. 23 травня медик затребував 8 тисяч гривень хабаря, при цьому висловлюючи погрози захисникові у разі незадоволення «запиту».
Цього ж дня увечері під час одержання названої суми поліцейські та співробітники УСБУ затримали 44-річного хірурга на одній з вулиць м. Житомира. Гроші було вилучено.
Чоловікові оголосили про підозру у вчиненні кримінального діяння, передбаченого ч. 3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.
Слідчі клопотали про обрання відносно медика запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Суд ухвалив таке рішення, але з можливістю внесення застави у розмірі 148 тисяч гривень. У цей же день вказана сума була сплачена.
Після проведення низки слідчих дій, а також експертних досліджень лікареві висунули обвинувачення у вказаному діянні, а 28 червня відповідні матеріали скеровані на розгляд суду.
Чоловікові може загрожувати покарання у вигляді ув’язнення на термін від 5 до 10 років.
Пресслужба Житомирської обласної прокуратури додає: слідством встановлено, що з цього ж учасника АТО «свою частку» вимагала ще одна медпрацівниця, матеріали стосовно якої виділені в окреме кримінальне провадження та розслідуються.
Під час досудового розслідування лікаря-члена МСЕК відсторонено від посади та застосовано запобіжний захід у виді грошової застави на суму майже 150 тис. грн.
Також, з метою забезпечення виконання покарання у виді конфіскації майна, яке може бути застосовано у випадку постановлення обвинувального вироку, накладено арешт на майно обвинуваченого, а саме, два транспортних засоби (позашляховик-кросовер і мотоцикл) та двокімнатну квартиру у центрі Житомира).
Як повідомляв Житомир.info, у травні 2022 року співробітники СБУ викрили двох медиків на хабарництві за «допомогу» в оформленні групи інвалідності колишньому військовослужбовцю ЗСУ, який отримав поранення під час проведення Антитерористичної операції. Лікар МСЕК вимагав у АТОвця понад 14 тис. грн. А ще один медик – член лікарської комісії Житомирського обласного центру медико-соціальної експертизи – за свій підпис під профільним висновком зажадав 8 тис. грн від цього ж військовослужбовця.
27 травня пресслужба Житомирської обласної
прокуратури інформувала, що лікаря, який вимагав хабаря від АТОвця, взяли під варту з правом внесення грошової
застави на суму понад 148 тис. грн.