Місто

У Житомирі тротуари центральної вулиці біля ринку з мовчазного дозволу влади заполонила стихійна торгівля

29 June 2022, 14:42

Стихійна торгівля заполонила тротуари в районі Житнього ринку. Сотні продавчинь везуть свій урожай з різних куточків Житомирщини. 29 червня на вулиці Хлібній та Київській не проштовхнутися. Овочі, фрукти та ягоди розклали аж до зупинки громадського транспорту.

Продавчині розповідають: і самі помітили, що їх побільшало, бо не вистачає місця для торгівлі. Люди кажуть, що змушені продавати з землі, бо потрібні гроші, мають надію, що їм не заборонять торгувати, бо за місце на ринку треба платити.

«А як вижити? Я ось з палицею, на город ходжу, вирощую, аби вторгувати й купити якогось цукру, сала чи м’яса, все ж треба. Раніше людей так багато не було, було трошки. Хочеться, щоб скоріше мир настав та бути впевненим в майбутньому», - ділиться продавчиня Віра.


«А що ж, город посадили, витрат скільки було. А цього року то взагалі орати було дорого, насіння дороге. Воно зайве у мене, то навіщо буде пропадати, це ж гріх, щоб пропало. Той везу, тягну це»,- каже продавчиня Ніла.

«Напевно, через війну, бо раніше нас не багато було, й всі на Сінному були, але зараз там теж нічого не візьмеш. Добре, що нас не гонять аби й так далі було, тоді хтось, щось заробить», - сказала продавчиня Наталія.

«Все хочуть аби йшли в базар, але там теж місця немає, де стати сільським людям. За місце треба платити, а тут хоч безкоштовно. Там місця для сільських дуже мало. Повинні допомогти, але базар теж має розміри», - каже продавчиня Надія.

Продають і лісові ягоди та гриби. Продавчині зізнаються, що знають про заборону ходити до лісу, адже територія може бути замінована, але кажуть: не мають іншого виходу.

«Небезпечно, але знаєте, жити хочеться і дітям не поясните, діти хочуть їсти. Аби хоч була робота, а з роботи скоротили», - ділиться продавчиня Тетяна.

«Ми не йдемо, де заміновано, просто знаємо свій ліс», - каже продавчиня Олена.

Людям треба виділити місце для торгівлі, бо тротуар для цього не підходить, кажуть пересічні житомиряни.

«Мені не заважає, але для зручності людей, треба було б їм виділити окреме місце», - говорить Антоніна.

«Тут люди так ходять, а ще тут зупинки, вважаю, що це не місце для продажу чогось», - каже Каріна.

Представник муніципальної інспекції підтверджує: у місті люди масово почали продавати з землі продукти. За його словами, через війну місцева влада ввійшла у положення селян, але знайшлися ті, хто цим зловживають (продають з машин, торгують одягом - ред.), саме таких продавців муніципали карають штрафами.

«З початком вторгнення російської федерації на територію України склалася тяжка економічна ситуація, люди вдарилися у торгівлю. Стихійна торгівля розповсюджується, як на вулиці Хлібній та Київській, так і на інших вулицях міста. Можна сказати, що на 50 % збільшилася торгівля. Крім того, люди, які постійно торгували на Малинському або Житньому ринку, користуються ситуацією, що міська влада неофіційно дозволила людям здійснювати торгівлю, аби вони могли виживати. Вони користуються цим і так само засиляють вулиці міста. Щоденно ми фіксуємо до 10 порушень, за тиждень ми складаємо 25-30 протоколів на «ярих» порушник. Від 340 до 1700 грн штраф в залежності від того, чи це фізична або юридична особа, тобто ФОП», - розповідає завідувач сектору з питань благоустрою муніципальної інспекції Андрій Гузовський.

Людям пропонують альтернативу торгівлі з тротуару, але на таку кількість продавців облаштованих місць не вистачить, зазначив представник муніципальної інспекції.

«Пропонуємо: якщо Житній ринок, то є критий павільйон, також є соціальні ринки. Коштує 15 грн вдень за місце, де вони будуть торгувати. На сьогодні місць не вистачить, дивлячись на кількість людей, місць просто не вистачить», - говорить завідувач сектору з питань благоустрою муніципальної інспекції Андрій Гузовський.

Зазначимо, що на вулиці Небесної сотні, де тротуари зазвичай заполонені всілякими продовольчими товарами, – сьогодні було порожньо.

Звідки зараз привозять овочі та фрукти на житомирський Житній ринок дивіться тут.

Як повідомляв Житомир.info, що 30 липня 2021 року у Житомирі в районі Житнього ринку проводилися рейди, тротуари «почистили» від стихійної торгівлі.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ринок стихійна торгівля продавець торгівля Хлібна Київська 
Матеріали по темі