8 липня слідчі оголосили підозри 10 жителям Луганщини, причетним до масштабного вирощування та виготовлення наркотичних засобів на території Радомишльської громади. Групу «ділків» викрили поліцейські кілька місяців тому безпосередньо під час процесу та вилучили понад 100 кг канабісу.
Про це 8 липня повідомила пресслужба ГУНП у Житомирській області.
«Наприкінці лютого поліцейські Радомишльського відділення Житомирського райуправління припинили діяльність масштабного цеху по вирощуванню нарковмісних рослин. Тоді під час санкціонованого обшуку на території колишнього підприємства, розташованого на околиці міста, було виявлено масштабну ферму по вирощуванню конопель та їх первинній обробці», – нагадують у поліції.
Під час досудового розслідування було встановлено причетність до незаконної діяльності 10 осіб, серед них 25-річна дівчина. Усі вони жителі Луганщини, віком від 44 до 25 років.
Ділки дотримувались певних правил маскування та максимально дбали про обмеження доступу до своєї діяльності сторонніх осіб. 34-річний організатор уклав відповідний договір про оренду приміщення недіючого підприємства та забезпечив доставку туди необхідних складових для процесу вирощування – освітлення, поливу, просушки тощо.
Під час слідчих дій поліцейські вилучили з цеху зелені рослини конопель, що проходили термічну обробку, кілька сотень ємностей для їх вирощування, автомобіль та інші свідчення протиправної діяльності. Кінцева вага виявленого канабісу – 115 кг.
Тоді були затримані 10 осіб. За клопотанням поліції відносно них був обраний запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. У червні організатора та ще двох найактивніших членів угруповання було звільнено з-під варти унаслідок внесення застави розміром близько 700 тисяч гривень (за кожного).
Вилучена сировина та інші речові докази були направлені на відповідні експертні дослідження. За їх результатами та іншими проведеними слідчо-розшуковими заходами 8 липня слідчі Слідчого управління оголосили підозри у вчиненні низки кримінальних діянь вказаним особам. Так, усім десятьом інкримінується організація або утримання місць для незаконного вживання, виробництва чи виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів, вчинені групою осіб (ч. 2 ст. 317 ККУ), чотирьом – безпосереднє вирощування нарковмісних рослин (ч. 2 ст. 310 ККУ), а 34-річному організатору – ще й збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів в особливо великих розмірах, учинений у складі організованої групи (ч. 3 ст. 307 ККУ).
За подібні протиправні дії чинним законодавством передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 9 до 12 років з конфіскацією майна.
За інформацією пресслужби Житомирської обласної прокуратури, серед наркоугрупування було двоє жінок.
«Слідство встановило, що злочинну групу, яка займалася незаконним посівом, вирощуванням, виготовленням та збутом наркотичної речовини у серпні минулого року створив 35-річний житель Луганщини, залучивши сімох чоловіків, віком від 45 до 28 років та двоє жінок, 25 і 26 років. Декілька наркоділків мали родинні зв’язки: батько, донька, племінник», – пише прокуратура.
Для облаштування своєрідної фабрики з вирощування конопель організатор орендував майновий комплекс недіючого комбінату, розташованого у промисловій зоні одного з міст Житомирщини. У двох складських приміщеннях налагодив повний виробничий цикл: вентиляційну систему, опалення, освітлення, посів, полив рослин – аж до виготовлення готової «продукції» - канабісу. Одночасно вирощували понад 3 тис. рослин коноплі. Працювали на плантаціях вночі, дотримуючись конспірації. Там же, на території комплексу, й проживали.
Під час проведеного 26.02.2022 обшуку вилучено понад сотню кілограмів особливо небезпечного наркотичного засобу - канабісу, обладнання, автомобіль, мобільні телефони тощо. Вартість вилученої наркосировини на чорному ринку може сягати до 70 млн грн.
Нагадаємо, 14 березня 2022 року пресслужба ГУНП у Житомирській області інформувала, що поліцейські Радомишльського відділення припинили діяльність масштабного цеху по вирощуванню нарковмісних рослин. Була вилучена сировина на суму, за цінами «чорного ринку», до 1,5 мільйона гривень.