Національне антикорупційне бюро України і Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершили розслідування за підозрою чинного народного депутата України у одержанні 558 тис. грн неправомірної вигоди: 15 липня 2022 року стороні захисту відкрили матеріали справи для ознайомлення перед скерування до суду. Дії особи кваліфіковані за ч. 2 ст. 369-2 КК України (Зловживання впливом).
Про це 18 липня повідомляє пресслужба НАБУ.
«За даними слідства, восени 2021 року представнику приватної компанії натякнули, що якщо та планує постачати медичне обладнання лікарням у Житомирській області, варто це питання попередньо узгодити з одним із народних депутатів України. Невдовзі такий контакт між нардепом і представником компанії відбувся. Нардеп пообіцяв сприяння, яке фактично зводилось до забезпечення перемоги у тендерах із закупівлі обладнання коштом бюджету. Першим об’єктом такої співпраці стало комунальне підприємство «Лікарня № 2 ім. В.П. Павлусенка», яке, згідно з домовленостями між нардепом і представником компанії, закупило медичне обладнання на 40 млн грн. У відповідь нардеп натякнув, що його «послуги» — не безоплатні і становлять 30% від сум договорів, укладених із лікарнею. Ця плата йому видалась також своєрідною гарантією можливої майбутньої співпраці», - йдеться у повідомленні.
Після одержання оплати від лікарні за одним із тендерів, – а саме за систему ультразвукової діагностики - нардеп попросив передати йому 30% від суми договору – 558 тис. грн.
«Як встановило слідство, нардеп планував таку схему обрахунку суми неправомірної вигоди застосовувати і щодо інших договорів у майбутньому, зокрема на постачання МРТ (30% від 37,499 млн грн – 11,25 млн. грн) та лапароскопічного набору для хірургічних процедур (30% від 1,19 млн грн – 398,33 тис. грн)», - інформує НАБУ.
Зазначається, що народного обранця викрили «на гарячому» 28 січня 2022 року, однак, не затримували через «депутатський імунітет», натомість, викликали повісткою для проведення слідчих дій.
«Утім, нардеп тривалий час ігнорував виклики. Про підозру йому повідомила Генеральний прокурор 31 січня 2022 року.Після цього нардеп з різних причин почав уникати засідання ВАКС. Запобіжний захід йому все ж таки обрали за чотири місяці після викриття– наприкінці травня», - йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, Вищий антикорупційний суд 19 травня 2022 року обрав запобіжний захід нардепу від Житомирської області Сергію Кузьміних: призначили заставу в розмірі 49,6 тис. грн, хоча прокурор клопотав про тримання під вартою строком на 60 дію. Зараз прокурор та адвокати нардепа оскаржують це рішення в Апеляційній палаті Вищого антикорупційного суду (нижче – скріншоти з ухвали Апеляційної палати ВАКС від 27 червня 2022 року).
Як повідомляв Житомир.info, ввечері 28 січня 2022 року детективи НАБУ затримали народного депутата від Житомирської області Сергія Кузьміних під час передачі значної суми грошей: нардепа затримали з хабарем у 558 тис. грн, які він отримав за сприяння в укладенні контрактів між приватними компаніями і лікарнею у Житомирській області. 31 січня генпрокурор Ірина Веденіктова повідомила про підписання підозри народному депутату Сергію Кузьміних, який підозрюється у скоєнні злочину з використанням своїх службових повноважень і впливу.
1 лютого НАБУ та САП закликали нардепа Сергія Кузьміних припинити ігнорувати виклики до правоохоронців та не боятися Закону, зауваживши, що 31 січня «особа, що представилась захисником нардепа, повідомила телефоном слідству, що наразі депутат знаходиться у закладі охорони здоров’я та на виклик не прибуде». 2 лютого Національне бюро опублікувало оперативне відео підготовки та отримання нардепом Сергієм Кузьміних хабаря за поставку медичного обладнання у житомирську лікарню. А вже 3 лютого НАБУ оприлюднило інформацію про оголошення народного депутата в розшук, викритого на одержанні 558 тис. грн неправомірної вигоди:Кузьміних звинувачується за ч.2 ст. 369-2 КК України (Зловживання впливом), де передбачене покарання у вигляді штрафу від семисот п’ятдесяти до однієї тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 12 тис. 750 грн до 25 тис. 500 грн) або позбавлення волі на строк від 2 до 5 років. 4 лютого Сергій Кузьміних вперше прокоментував подію: заявив, що здивований інформацією НАБУ про свій розшук, а його адвокат Лариса Криворучко зауважила, що «політична складова кримінальної справи очевидна».