У житомирській установі виконання покарань ліквідували злочинну групу, яка займалася поширенням злочинного впливу та вимаганням грошей.
Про це 28 липня повідомила пресслужба Управління СБ України в Житомирській області.
«"Смотрящий", сидячи за ґратами, «вибивав» неіснуючий борг з житомирського підприємця для свого "колеги по відбуванню покарання"», – йдеться у повідомленні.
Як встановило слідство, зловмисників у Житомирі очолював кримінальний авторитет, який відбуває довічний «строк» у місцевій виправній установі за насильницькі злочини. У кримінальних колах його «поважають» та вважають «смотрящим» за однією з дільниць довічно позбавлених волі спецустанови.
«Досудовим слідством встановлено, що ще один довічно заґратований цього ж виправного закладу під приводом нібито порушеної домовленості почав вимагати у житомирського приватного підприємця повернення позики. Сума «зобов’язання» становила 2,5 тисячі американських доларів», – інформують в СБУ.
Однак оскільки «боржник» навіть під тиском погроз не виявляв «розуміння» у необхідності погашення надуманої заборгованості, засуджений звернувся за «злочинним впливом» до місцевого «смотрящого», аби той «посприяв» у виплаті грошей.
Так званий авторитет погодився допомогти та взявся до справи, застосувавши ефективну тактику залякувань – погрози фізичною розправою над самим комерсантом і його батьками, а також знищенням майна шляхом «підключення» знайомих «на волі».
Натомість чоловік не тільки відмовився мати з ними справу, а й звернувся до правоохоронців.
За результатами проведеного обшуку в установі виконання покарань у фігурантів справи виявлено і вилучено низку речових доказів, що свідчать про їхню протиправну діяльність, у тому числі заборонені в обігу речі й предмети.
За матеріалами СБУ та на підставі отриманих доказів слідчі Нацполіції повідомили «статусному» засудженому про підозру за:
- ч.1 ст.255-1 (встановлення або поширення злочинного впливу),
- ч.4 ст.189 (вимагання) Кримінального кодексу України.
Дії його спільника – ініціатора вимагання грошей – кваліфіковано за ч.5 ст.27 ч.4 ст.189 (пособництво у вимаганні) та ч.1 ст.255-3 (звернення за застосуванням злочинного впливу) КК України.
Пресслужба ГУНП у Житомирській області розповіла про вік «авторитета» і його пособника.
«У ході досудового розслідування було встановлено, що один із ув’язнених в установі виконання покарань на Житомирщині, 42-річний уродженець Криму, з кінця минулого року мав надумані боргові претензії до чоловіка, який знаходився на волі. Аби переконати боржника у серйозності своїх намірів, в’язень заручився підтримкою іншого засудженого. 60-річний харків’янин, засуджений до довічного ув’язнення, вже 27 років перебуває за ґратами, тож у злочинних колах здобув собі статусності і був знаний як впливовий «кримінальний авторитет», – пише пресслужба ГУНП.
Правоохоронці у рамках кримінального провадження належним чином задокументували таку протиправну діяльність обох ув’язнених і в середині липня припинили її.
Деякі подробиці викритого злочину надала і пресслужба Житомирської обласної прокуратури.
«Зокрема, підозрюваний, взявши у довічника-«кредитора» номер телефону підприємця та дізнавшись деталі про склад сім’ї, вимагав віддати борг з відсотками – на 500 доларів США більше. Протягом місяця – з кінця червня по 20 липня 2022 року «кримінальний авторитет» здійснив до потерпілого близько десятка телефонних дзвінків та під час розмов постійно вимагав сплати грошей, погрожуючи йому та матері фізичною розправою і знищенням автомобіля», – інформує прокуратура.
Нагадаємо, на початку червня 2022 року пресслужба Житомирської обласної прокуратури повідомляла, що житель Новоград-Волинського району звернувся до «кримінального авторитета», аби той допоміг «вибити» неіснуючий борг у підприємця.
Як повідомляв Житомир.info, на початку осені 2021 у житомирській колонії викрили засудженого, який погрожував фізичною розправою та вимагав від чоловіка 20 тис. грн. Наприкінці вересня правоохоронці викрили жительку Черняхова, яка найняла ув’язненого авторитета, аби помститися за зірвану угоду з продажу автомобіля.
27 січня 2022 року пресслужба Житомирської обласної прокуратури інформувала, що замовниці «вибивання» боргу також інкримінували скоєння злочину за ч. 1 ст. 255-3 КК України (звернення до особи, яка перебуває у статусі суб’єкта підвищеного злочинного впливу з метою застосування такого впливу до іншої особи), обвинувальний акт був скерований до суду для розгляду. 15 лютого 2022 року прокуратура повідомила, що за поширення злочинного впливу в Житомирській області засудили «смотрящого» до 7 років позбавлення волі.