Місто

У Житомирі серед батьків проводять опитування щодо форми навчання дітей: пропонують три варіанти

3 August 2022, 15:26

Відпустити дитину до школи, або навчатися вдома – це те, що найбільше хвилює матусь та татусів, адже 1 вересня вже наближається.

Олександра, мама майбутньої першокласниці, каже, що батькам обрати між офлайн та онлайн уроками складно, тим паче коли діти ще не знають, що таке школа.

«Всі бояться, всім страшно», - говорить мама Олександра.

Зараз Олександра схиляється до того, що донечка все-таки піде до школи.

«Не розглядаю дистанційне. Це все-таки перший клас, дитина має розуміти, що таке школа, піти познайомитися з дітьми, бути якоюсь соціалізованою», - ділиться Олександра.


Навчатися у ЗОШ №32 планує Ліза, родина якої втекла від війни з Краматорська. Її мама переконана: на дистанційному навчанні знання геть не ті.

«Рік ми майже не навчалися, дистанційне навчання - це таке один урок у два дні. Тому для нас дуже важливо так навчатися, не дистанційно», - каже мама Анна.

Найбільше дівчина переймається через новий колектив, але мріє про друзів, з якими можна спілкуватися наживо.

«Я хочу ходити до школи, знайомитися з новими друзями, щоб було багато друзів», - ділиться учениця Ліза.

Зараз серед батьків проводять опитування. Як зазначили в департаменті освіти, відсоток бажаючих відпустити дитину на уроки в школу буде відомий після 15 серпня. Крім очного та дистанційного навчання пропонують індивідуальну форму.

«У нас може застосовуватися сімейна форма, коли діти пів року самостійно, з батьками проходять програму і в кінці семестру приходять до школи, де вчителі проводять співбесіди, пишуть контрольні роботи, отримують семестрову оцінку, а потім і річну. Люди можуть навіть під час навчання змінити форму навчання. Зараз ми просимо, щоб вони раніше визначилися, щоб нам сформувати наш кадровий потенціал», - говорить директор департаменту освіти Житомирської міської ради Валентин Арендарчук.

Навчання в стінах школи для молодшої школи вкрай необхідне, тим паче для тих, хто вперше сяде за парту, впевнені у департаменті освіти. Тому кажуть, що саме для таких учнів будуть намагатися зробити освітній процес в офлайн форматі.

«Важко уявити собі дистанційне навчання у першому класі. Діти ще не вчилися, а вже їх штовхати і налагоджувати таку систему навчання – це нераціонально та неефективно. Ми будемо робити таким чином, щоб все-таки допомогти цим дітям, щоб у першому класі, і свято першого дзвоника, і їх навчання, у всій початковій школі проводилося офлайн, тобто у школі», - каже директор департаменту освіти Житомирської міської ради.

Для безпеки учнів уроки можуть бути у декілька змін.

«Можливо буде дві зміни, можливо дві з підзміною. Ми будемо залучати всі фактори, щоб максимально забезпечити дітей. Якщо потужності не дозволять, будемо пропонувати дистанційну форму, або змішану - одна паралель тиждень відвідує школу, потім інша паралель ходить до школи, а ті тижні на дистанційному», - сказав Валентин Арендарчук.

Очне навчання можливе лише там, де в закладі або поруч є укриття. За інформацією міського голови, зараз у Житомирі до такого навчання готові майже 30 шкіл.

Нагадаємо, що за прогнозами мера у Житомирі на очне навчання в школах підуть не більше 50% учнів.

Як повідомляв Житомир.info, станом на середину липня у Житомирі до нового навчального року 2022/2023 готували 22 школи, в яких є укриття. 15 липня під час візиту до Житомира перший заступник міністра внутрішніх справ Євгеній Єнін презентував проєкт «Безпечне освітнє середовище в умовах війни».

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: школа навчання учень укриття форма навчання 
Матеріали по темі