З початку року на Житомирщині з'явилося на світ понад 3200 малюків. Найбільше їх народилося в Житомирській, Новоград-Волинській, Коростенській та Бердичівській громадах. Серед новонароджених є й 41 двійня.
Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив начальник ОВА.
«Попри загарбницьку війну росії проти України, попри обстріли житлових будинків, шкіл та лікарень, життя триває! З початку року на Житомирщині з'явилося на світ понад 3200 малюків. Найбільше їх народилося в Житомирській, Новоград-Волинській, Коростенській та Бердичівській громадах. Серед новонароджених є й 41 двійня. З початком повномасштабного вторгнення пологові будинки одразу стали на воєнні рейки. Адже тут попри повітряні тривоги та ракетні обстріли лікарі допомагали з'являтися на світ маленьким українцям», - йдеться у повідомленні.
Начальник Житомирської ОВА наголосив, що яскравий приклад тому – обласний перинатальний центр в Житомирі – будинок щастя та мрій, який пережив ракетний обстріл на початку березня. Лише завдяки правильним та чітким діям персоналу центру, всі породіллі та малюки на момент вибуху були вчасно переведені в укриття, де їм продовжували надавати необхідну допомогу.
«Разом з тим, не можна залишити поза увагою й подвиг інших лікарень Житомирщини, які в перші дні війни приймали важких вагітних з Київщини. Як приймали діточок в каретах швидких, під ризиком потрапити під обстріл або стикнутися з колоною ворога. Вкотре дякую усім лікарям, акушерам, медичним сестрам, які були готові допомагати щохвилини й удень, й вночі», - прокоментував Віталій Бунечко.
За словами начальника ОВА, на сьогодні пологові будинки області працюють у звичному режимі. Беруть на облік та допомагають майбутнім мамам, зокрема й тим, хто евакуювався зі Сходу та Півдня. У медичних закладах є необхідний запас усіх важливих ліків, дитячого харчування та засобів догляду за немовлятами.
«Як вважають медичні працівники, головне завдання близьких під час війни – максимально відгородити породіль від переживань. Адже вагітність – дуже трепетний та вразливий стан жінки, і вона потребує опіки та допомоги від рідних.Тож кожне народжене дитя – це щастя мами й майбутнє України. Ми знаємо одне – життя не зупинити, а посмішки новонароджених українців та їх батьків обов'язково переможе звірячі гримаси війни», - додав Віталій Бунечко.
Нагадаємо, з початку повномасштабного вторгнення росії до України у період з 24 лютого до 24 липня у Житомирській області на світ з’явилося 2705 немовляти: 1356 хлопчиків та 1349 дівчаток.
Як повідомляв Житомир.info, 27 червня 2022 року пресслужба Житомирської ОВА повідомила, що за час війни у Житомирській області на світ з’явилося 2154 немовляти: 1108 хлопчиків та 1046 дівчаток.