З початку широкомасштабного вторгнення рф Нацполіція почала майже 1200 кримінальних проваджень за фактами колабораціонізму. Понад сотню справ скеровано до суду. Лідером за цим показником є Житомирська область.
Як повідомив 16 серпня Департамент комунікації МВС України, про це під час брифінгу в «Укрінформі» заявила речниця МВС Альона Матвєєва.
За її словами, з 1200 кримінальних проваджень під час досудового розслідування 199 особам повідомлено про підозру. Переважно це представники державних органів, органів місцевого самоврядування — 6 осіб; колишні працівники правоохоронних органів — 4 особи; представники ТОВ та ФОП — 3 особи; цивільні особи — 166 осіб.
«Зменшення виявлених Національною поліцією фактів колаборації на сьогодні не спостерігається. У середньому за місяць до ЄРДР реєструється 160 таких фактів. За результатами розслідування в 101 кримінальному провадженні матеріали щодо підозрюваних направлено до суду. Найбільше в трьох областях — Житомирська — 33, Сумська — 15, Київська — 10», — зазначила Альона Матвєєва.
Чому люди починають співпрацювати з окупантами, наразі узагальнити неможливо, треба визначати по конкретних випадках, зазначають у МВС. Здебільшого підозри вручаються заочно, ці люди й далі перебувають на тимчасово окупованих територіях.
«Подекуди співпраця з окупантами обґрунтована тим, що людям обіцяють дати керівні посади. Також це можуть бути фінансова винагорода, або людина може співпрацювати з окупантами через отримання користі або через помсту. Були випадки, коли людина хотіла полегшити собі виїзд до іншої країни», — резюмувала Альона Матвєєва.
Як повідомляв Житомир.info, за інформацією ГУНП у Житомирській області, станом 28 липня 2022 року секторами дізнання поліції Житомирщини розслідувалось 69 кримінальних проваджень за статтею 111-1 (Колабораційна діяльність). На вказану дату 32 обвинувальні акти були направлені до суду.