За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора викрито дві злочинні організації, які тривалий час шахрайським способом викрадали кошти громадян.
Про це 23 серпня повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора.
«За даними слідства, учасники злочинних організацій розповсюджували фішингові посилання під виглядом соціальних виплат від Європейського фонду, Президента України, Є-підтримки. Для отримання обіцяних соціальних виплат громадяни вводили за фішинговими посиланнями свої персональні дані та дані банківських карток. Учасники злочинної організації, отримуючи доступ до рахунків потерпілих, здійснювали із них перерахування коштів, в тому числі кредитних. На теперішній час встановлено майже 150 потерпілих та суму збитків у розмірі 10 млн грн», - йдеться у повідомленні.
Крім цього, одне із злочинних угруповань заволоділо коштами громадян під час закупівлі військового спорядження, яке планувалось передати військовослужбовцям ЗСУ.
«Правоохоронцями проведено понад 40 обшуків по всій території України. Наразі дев’ять учасників злочинної організації затримано в порядку ст. 208 КПК України. Їм повідомлено про підозру у створенні та участі у злочинній організації, а також шахрайстві (за ч. 1, ч. 2 ст. 255, ч. 3, ч. 4 ст. 190 КК України). Вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів. З метою відшкодування збитків завданих потерпілим накладено арешти на майно учасників злочинних організацій», - інформує Офіс генпрокурора.
Досудове розслідування здійснюється Головним слідчим управлінням Нацполіції України за оперативного супроводу співробітників Департаменту кіберполіції України.
Нагадаємо, 14 серпня до поліції звернувся 22-річний житель райцентру Житомирської області з повідомленням, що його ошукали: чоловік, який назвався представником банку, просив підтвердити реквізити банківської картки аби успішно зарахувати соціальну виплату, в результаті потерпілий втратив 15,5 тис. грн.
Як повідомляв Житомир.info, на початку серпня 2022 року поліція інформувала про новий вид шахрайства: у Житомирській області жінки звернулися у чат-бот для оформлення соціальної виплати від держави, а в результаті втратили близько 50 тисяч гривень з банківських рахунків.