Сьогодні, 24 серпня, Україна відзначає найбільше державне свято – День Незалежності.
24 серпня 1991 року Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки ухвалила проголосити Україну незалежною демократичною державою. Цього ж дня з'явився Акт проголошення незалежності України та доручення щодо проведення 1 грудня 1991 року республіканського референдуму для підтвердження акту проголошення незалежності. 1 грудня 1991 року 90,32% з тих, що взяли участь у референдумі, висловилися за підтвердження Акту про незалежність.
Житомир.info вирішив нагадати, як в Житомирі відзначали День Незалежності останні десять років.
2011
У центрі Житомира на майдані Корольова пройшов мітинг опозиційних сил, де представники політичних опозиційних сил, що нещодавно увійшли до Комітету опору диктатурі, проголосили резолюцію, у якій вимагають: одночасно провести дострокові парламентські та президентські вибори; припинити незаконне переслідування та звільнити з під варти Юлію Тимошенко та Юрія Луценка; скасувати рішення влади, що погіршують соціально-економічне становище громадян; мораторій на продаж землі; мораторій на укладення міждержавних угод, які б передбачали відчуження державного майна і делегування суверенітету.
Цього ж дня житомиряни долучилися до всеукраїнського автопробігу з національними прапорами, а молодь у парку Гагаріна розмальовувала себе синім та жовтим.
2012
На майдані Соборному влаштували парад вишиванок, а байкери організували мотопробіг.
2013
Кілька сотень житомирян долучилися до святкової ходи в центрі міста, байкери знову проїхали містом з національними прапорами, а в гідропарку анонсували фестиваль електронної музики.
2014
Урочистості біля пам’ятника Шевченку – покладання квітів та вручення паспортів юнакам та дівчатам, яким 24 серпня виповнилося 16 років.
2015
Святкова хода з великим українським прапором від пам’ятника Шевченку до майдану Корольова, де створили «живу карту» України.
2016
Урочистою ходою з квітами і прапорами житомиряни пройшли вулицею Великою Бердичівською від пам’ятника Тарасу Шевченку до майдану Корольова, там поклали квіти до стели героїв Небесної Сотні та вшанували хвилиною мовчання загиблих під Іловайськом військовослужбовців, а потім дивилися пряму трансляцію військового параду в Києві. А потім босі люди у вишиванках пройшлися від майдану Соборного до Михайлівської церкви, до цієї ходи долучився і мер Житомира.
2017
Цього року міська влада вирішила скасувати урочисту ходу, покладання квітів до пам’ятників й пам’ятних знаків та відсвяткувати День незалежності за новим форматом: на Михайлівській зробили кілька локацій для дітей, біля «Жовтня» влаштували танці та малюнки на асфальті, а ввечері – концерт.
2018
На Михайлівській влаштували масове написання «диктанту національної єдності», а потім всі охочі вчилися танцювати гопак.
2019
Цього року головні святкові заходи проходили в парку культури та відпочинку імені Гагаріна: концерт, дитячий показ мод та зони для релаксу.
2020
Святкові локації знову були в парку, а на Михайлівській організували вечір сучасної класичної музики. Цього дня родини загиблих АТОвців з Житомира долучилися до вперше організованого Маршу захисників у Києві.
2021
Цього року з нагоди 30-річчя Незалежності була хода вулицями міста і святковий концерт на майдані Соборному, а понад 400 дітей разом намалювали найбільшу картину про Україну та встановили рекорд.
2022
Україна виборює свою незалежність у війні з росією, якій наша прекрасна незалежна країна як «кістка в горлі». Щодня на фронті гинуть наші захисники, щодня є загиблі і поранені цивільні громадяни внаслідок ворожих обстрілів. Але попри все Україна тримається і обов’язково переможе! З Днем Незалежності! Вірте в ЗСУ і допомагайте нашій перемозі хто як і чим може.
«Пів року тому Росія оголосила нам війну. 24 лютого вся Україна почула вибухи й постріли. І 24 серпня не мала почути слів «з Днем Незалежності». 24 лютого нам казали: у вас немає шансів. 24 серпня ми кажемо: з Днем Незалежності, Україно! За ці шість місяців ми змінили історію, змінили світ і змінилися самі. Тепер точно знаємо, хто справді нам брат і друг, а хто навіть не випадковий знайомий. Хто не втратив своє ім’я та репутацію, а хто переживав, щоб терористи зберегли обличчя. Кому ми насправді не потрібні, а де для нас двері справді відчинені. Ми зрозуміли, хто є хто. А весь світ дізнався, хто такі українці. І що таке Україна. Більше ніхто не скаже про неї: це десь там, біля Росії. Ми почали поважати себе. Зрозуміли, що попри будь-яку допомогу й підтримку ніхто, крім нас, не вигризатиме нашу незалежність. І ми об’єдналися. Ми ще не мали «Хаймарсів», але мали людей, які готові зупиняти танки голими руками. Нам не були готові закрити небо, але ми мали людей, які були готові закрити собою рідну землю. Український народ і його мужність надихнули весь світ. Дали людству нову надію, що справедливість не покинула наш цинічний світ остаточно. І в ньому все ще перемагає не сила, а правда. Не гроші, а цінності. Не нафта, а люди», - сказав президент України Володимир Зеленський у зверненні 24 серпня.