У той час, як вороги запускали ракети по Україні в День Незалежності, під звуки сирен, в сховищі Житомирського обласного перинатального центру народжувались маленькі українці.
«В сховищі у нас народилось 4 малюка. А взагалі за добу, 24 серпня, у нас народилося чотири найкращих хлопчики і три найкращі дівчинки, які ощасливили свої сім’ї», - розповідає медичний директор КНП «Обласний перинатальний центр» Житомирської облради Олена Астрейко.
Як народжувала свого первістка у сховищі нині згадує Юля.
«Народжували в умовах тривог, в бомбосховищі, на жаль. Тому і назвали Богданчиком, Богом даний», - каже породілля Юлія Яроцька.
Зараз жінка тримає за ручку своє щастя у понад три з половиною кілограми і 55 см зросту. Повсякчас поглядає на чоловіка, без якого, каже: не впоралась.
«З чоловіком легше народжувати. Не дивлячись на тривоги, якщо є підтримка, то це набагато легше», - зізнається породілля.
Батько новонародженого Олександр зізнається: на відміну від дружини досі оговтується від пологів.
«І незвично, нічого незрозуміло, ошелешений трішки ходиш, не виспаний, але щасливий», - батько хлопчика Олександр Яроцький.
Нині найбільше бажання не тільки для свого сина, а і всіх дітей країни - мирне небо.
«Щоб був мир, щоб ця війна швидше закінчилась і всі були живі та здорові», - бажає Юлія Яроцька.
Мама новонародженої Іринки вірить в магію чисел і те, що символічна дата народження принесе світле майбутнє для її донечки.
«Символічне будь-яке ім’я і будь-яка народжена у цю пору дитина, матиме генетичну пам’ять. Думаю, вони будуть ще більшими патріотами, ніж ми», - переконана породілля Любов Муравська.
Народжених в переддень і в день найбільшого державного свята країни, обласна влада привітала пакунками малюка. Кількість яких дорівнює річниці Незалежності - 31.
«Ми склали подаруночки, які надходять до нас, до гуманітарного штабу. Це і памперси, необхідні речі, які можуть знадобитися мамам і їх малюкам. А також, символічно подарували бодики, на яких символіка України до Дня Незалежності. Просто на згадку. Сподіваюсь, мами їх збережуть, коли ці діти виростуть сильні, здорові, щасливі, в незалежній Україні, вони матимуть такий подаруночок на згадку», - розповідає перша заступниця начальника Житомирської ОВА Наталія Остапченко.
«Дивись, які патріотичні. Два штучки. Пустушки, вологі серветки точно знадобляться», - зазначає батько хлопчика Олександр Яроцький, розпаковуючи пакунок.
А ще в пакунку бачимо підгузки, пляшечку. Навіть зубну щітку, як то кажуть - на виріст і поживне печиво для мами.
Вже за кілька днів одні малята будуть вдома, а на зміну їм будуть інші. Лікарі перинатального центру зізнаються: прикро, що через війну породіллям із малюками доводиться нелегко. Проте, запевняють: створили для них максимально комфортні умови, як в звичних палатах, так і у сховищі. Де, завдяки лікарям та сучасному обладнанню від ЮНІСЕФ, надають професійну медичну допомогу.
«У нас постійно в сховищі працює відділення реанімації новонароджених. Тому, що на звуки сирени відключати апарати від ШВЛ новонароджених, виймати їх із кювезу, піддавати їх переохолодженню, дуже ризиковано. До того часу, поки вони будуть самостійно тримати температуру, вони знаходяться в кювезі та в сховищі», - говорить медичний директор КНП «Обласний перинатальний центр» Житомирської облради Олена Астрейко.
Зрештою, від початку повномасштабної війни в перинатальному центрі народилось 700 діток. І перебуваючи в центрі, дивлячись на малюків, вкотре переконуєшся - життя обов’язково переможе темряву.
Нагадаємо, 27 липня у пологовому відділенні житомирської лікарні №1 матусям, крім «бебі-боксу», видавали іще «Пакунок порятунок» від Unicef.