Місто

В житомирському парку розказали, як доглядають за територією, та показали понівечені вандалами берези

26 August 2022, 15:02

Парк є чи не одним із популярних місць відпочинку містян. Територія у 16 гектарів щедро засаджена деревами, як столітніми дубами, так і молодими саджанцями. Щоранку працівники парку обходять, так звані володіння. Під час одного з таких обходів останні виявили пів десятка понівечених беріз.

«Мітки сокирою виявили вчора, при вранішньому обході, близько восьмої години. На сьогоднішній день пошкоджено тут живих, гарних 5 беріз», - розповідає директор КП «Парк» Сергій Бондар.

Працівникам парку невтямки, чим керувалися вандали і навіщо нівечили живі дерева.

«Навіть не знаю, що сказати вам, для чого це було зроблено. Це було зроблено просто навмисне. Щоб, може, десь дискредитувати дирекцію парку. Сказати: бачите, зроблені зарубки, не наносилися ніякі мітки, а зроблені зарубки, щоб потім зрізати дані дерева», - ділиться директор КП «Парк».


Такі «рани» на березах можуть призвести до їх всихання. Відтак, дерева потребують спеціального лікування.

«Небезпечно для дерев. Тому, що на цих місцях може утворюватись грибок, водянка і може проходити всихання даних дерев. Якщо їх своєчасно не привести до ладу. Є спеціальна суміш, яка закуплена і якою будуть оброблені дані дерева, і воно затягнеться», - додає Сергій Бондар.

Про неприємну знахідку керівництво парку повідомило правоохоронців та відповідні служби. Якщо порушників знайдуть, то їм загрожує адміністративна відповідальність та штраф.

«За знищення і пошкодження настає відповідальність на громадян від 10 до 30 неоподатковуваних мінімумів. Переводжу в гривні - мінімально 170 грн, або 510 грн», - роз’яснює заступниця начальника КП «Інспекція з благоустрою м. Житомира» Тетяна Степаницька.

На відміну від невідомих, котрі несуть шкоду, невелика команда парку дбає про красу території.

«16 га прибирає всього 6 прибиральниць, два озеленювачі і люди, які їм допомагають: слюсар, сантехнік, механік. Чуєте, гуде - це якраз іде покос травички. Насаджуються і модринки нові, і дуби. Ми постійно займаємось відновленням», - говорить директор КП «Парк» Сергій Бондар.

Втім, через зміни клімату, гостро стоїть питання зі зволоженням ґрунту під насадженнями і деякі дерева все ж неможливо врятувати, - кажуть фахівці.

«На жаль, ви бачите, що відбулося з цим дубом, він почав всихатись і складає дуже велику небезпеку для мешканців. У будь-який момент гілка може відламатись і завдати шкоду здоров’ю людини», - сказав директор КП «Парк» Сергій Бондар.

Навіть такі аварійні дерева, - зазначає директор парку, - самовільно не видаляють та дотримуються певних правил.

«Спочатку міськраді, щоб вона зафіксувала даний дзвінок, потім зв’язуємось із «Зеленбудом». Іде підтвердження прийняття, підписання заявки і тільки після того. Але такі дерева просто так не видаляються. Повинна бути створена комісія, актуватися все і тільки після цього надається чи не надається дозвіл на видалення», - зауважує директор КП «Парк».

Запобігти видаленню та врятувати інші дерева, планують завдяки запуску спеціальної системи поливу.

«Найголовніше на сьогодні - це нестача, на жаль, вологи. Але є у нас задум щодо зрошення, проведення трубопроводів і заміні тих, старих, які були за радянських часів. Ми будемо це все відновлювати», - ділиться планами директор КП «Парк» Сергій Бондар.

Нагадаємо, 25 серпня у лісі на Корбутівці в Житомирі люди натрапили на предмет, схожий на гранату, та викликали патрульних.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: парк вандал береза зарубка дерево  
Матеріали по темі