Вже за декілька днів розпочинається навчання в школах. Про освітній процес в умовах воєнного стану, 30 серпня говорили на щорічній педагогічні конференції.
Лише одна школа у Житомирі не прийматиме учнів, інші мають власні укриття або поруч із закладом, розповідає директор департаменту освіти.
«У нас майже всі школи будуть навчатися очно, крім однієї. Школа №10 – у неї немає власного укриття, колективу запропонували вчитися на базі ліцею № 2, вони поки коливаються, у них ще є час. Зараз у нас збільшився відсоток, майже 40% виявили бажання навчатися офлайн, тобто очно, а 60% – дистанційно», – розповідає директор департаменту освіти Житомирської міської ради Валентин Арендарчук.
Близько півсотні педагогів виїхали за кордон та не викладатимуть уроки в житомирських школах.
«У нас десь 55 вчителів сьогодні не зможуть працювати в системі освіти Житомира», – сказав Валентин Арендарчук.
Головне у цьому році – безпека учнів, тому вже у перший день дітей поведуть в укриття, каже директорка школи № 19.
«Першого вересня ми плануємо провести гарне свято, особливо для першокласників, бо вони вперше йдуть до навчального закладу. Після свята обов'язково розповімо першим та другим класам, початковій та старшій ланці, як вони будуть евакуйовані, яким виходом будуть виходити, де будуть їх місця в укритті», – розповідає директорка ЗОШ № 19 Лариса Білоконь.
Попри все діти мають здобути якісну освіту, додає директор школи № 12.
«Кожен з нас на власному фронті, хлопці там, а ми тут. Діти мають бути обізнані, освічені і ми маємо продовжувати робити те, що робили до війни», – сказав директор СЗОШ № 12 Олександр Голяченко.
Міський голова у своєму виступі зазначив: йти до школи чи ні – вирішують батьки, і за це рішення вони несуть відповідальність.
«Це війна, і тут може бути все що завгодно. Тому тут спільна відповідальність міста як влади, департаменту освіти й батька. Я, як батько, так само буду приймати таке саме рішення. Ми повинні зробити все необхідне, щоб діти були у безпеці», – наголосив Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.
Також на конференції зазначили, що свято Першого дзвоника відбудеться, тому що наші діти заслуговують на це.
Як готують укриття у двох житомирських школах, дивіться тут
Нагадаємо, станом на 16 серпня 2022 року до навчання у житомирських школах готуються більше 30 тисяч учнів. Щоправда, за якою формою: очною, дистанційною чи сімейною – вирішуватимуть батьки.
Як повідомляв Житомир.info, у Житомирі серед батьків проводили опитування стосовно форми навчання дітей: пропонували три варіанти. За інформацією міського голови, станом на 2 серпня 2022 року в Житомирі до очного навчання були готові майже 30 шкіл. За прогнозами мера, на таке навчання у школи підуть не більше 50% учнів.