На позачерговій сесії Житомирської міської ради 2 вересня депутати проголосували за виділення комунальному підприємству «Житомиртеплокомуненерго» 11 млн 004 тис. грн на придбання модульних котелень.
Після завершення сесії мер Сергій Сухомлин розповів про складнощі опалювального сезону та навіщо місту потрібні модульні котельні.
«Початок опалювального сезону цього року по всій країні викликає дуже велику тривогу, і всі кажуть про те, що він буде непростий. Перш за все я хочу подякувати Кабміну і Офісу президента за те, що зафіксували ціну на газ і для населення, і для підприємств теплокомуненерго, бо та ціна, яка є на сьогодні в Європі (3,5 тис. євро за 1000 куб.м), точно була б непідйомною для наших громадян. Деякі ціни зросли, але ми також пішли на те, щоб не піднімати тариф на опалення в місті», - сказав мер Житомира.
Сергій Сухомлин наголосив, що зараз можуть виникати різні ситуації, через які будуть проблеми з опаленням.
«Ми розуміємо, що в умовах війни може прилетіти ракета і повністю вивести з ладу якусь котельню, як от нам кидали бомби біля котельні на Жуйка. Може бути ситуація, коли буде малий тиск газу і просто неможливо буде ті об’єми, які потрібні, подати на місто. Тому для підготовки до цього опалювального сезону нам було важливо, що ми впишемося в ті ліміти, які нам дає держава на цей опалювальний сезон, зменшуючи їх на 10%. Ще одне завдання – зробити роботу системи стабільною, щоб у разі виходу з ладу якихось котелень була можливість підключити на іншу котельню, і в більшості районних котелень ми вже це зробили: у разі виходу з ладу якоїсь котельні ми можемо деякі райони перепідключати на інші котельні. Але в нас є райони з відносно невеликим споживанням, наприклад вулиця Офіцерська на Богунії, де ми не можемо нікуди перепідключити, тому там плануємо встановити котельню на щепі, на деревині, це модульна котельні на 2 МВт потужності, яка буде працювати разом з газовою котельнею. У разі виходу з ладу нашої газової котельні, ця модульна котельня зможе подавати хоча б мінімальну температуру теплоносія, щоб не розморозити систему», - розповів Сергій Сухомлин.
Ще одну модульну котельну потужністю 1 МВт планують встановити на Корбутівці. За словами мера, ці дві котельні дадуть можливість зекономити приблизно 3 мільйони кубів газу. Мер також подякував депутатам, які ще на початку літа проголосували за виділення коштів на закупівлю щепи, бо зараз ціна на неї зростає, а на складах теплокомуненерго вже є 18,5 тис. кубів щепи, цього вистачить до кінця січня.
Мер розповів, що дві модульні котельні планують закупити на Монастирищенському котельному заводі.
«В них термін виготовлення – 45-60 днів, після сьогоднішнього рішення сесії піде відлік, і десь до листопада ми маємо котельні встановити. Теплокомуненерго в цей час буде готувати місце, щоб просто привезти, поставити і підключити за один день. Також важливо, що ці котельні модульні і їх можна за необхідності перевезти в інше місце, підключити і подати тепло, наприклад, на лікарню чи на якийсь район житлових будинків», - пояснив мер Житомира.
Він уточнив, що самі котельні коштують приблизно 6 млн грн, також треба купувати труби, системи завантаження тощо. Сумарно проєкт по закупівлі двох котелень коштує 11 млн грн. Мер також нагадав, що раніше депутати передали приватній фірмі для будівництва ТЕЦ земельну ділянку на вул.Жуйка: до 1 листопада інвестори мають запустити котельну потужністю 6 МВт, а до 1 січня – ще 6 МВт.
«Сумарно це буде 12 МВт, тобто котельна потужніша, ніж та, яку місто будувало разом зі швейцарцями. І це приблизно ще 7 млн кубів газу економії. Таких проєктів ще є два по місто, які ми готуємо для будівництва таких ТЕЦ, і один великий проєкт, який вже затвердив «Нафтогаз», там сума інвестицій приблизно 35 млн доларів, це район колишнього заводу верстатів-автоматів», - сказав Сергій Сухомлин.
Як повідомляв Житомир.info, у Житомирі 18 листопада 2021 року в тестовому режимі запустили районну котельну на провулку Винокурному, яка працюватиме на відходах деревообробної промисловості.