Житомир відвідала делегація високопосадовців з Естонії, на чолі з Міністром з питань підприємництва та IT Крістіяном Ярваном. На базі «Житомирської політехніки» іноземні партнери обговорювали перспективи співробітництва з університетом в галузі цифрових технологій. Зокрема, у напрямку кібербезпеки, яка є новою спеціалізацією для вишу.
«Один із проектів - це розробка і побудова кіберполігону. Створення дата-центру, хмарних обчислень на базі нашого університету. Цей проект буде корисний для всієї Житомирської області, ми вирішимо багато питань, які пов’язані з кіберзагрозами. Також, створення сховища даних», - розповідає ректор Державного університету «Житомирська політехніка» Віктор Євдокимов.
А от, щоб реалізувати проєкт потрібна допомога міжнародних партнерів.
«Будемо просити допомогти естонську сторону, щоб знайшли партнера з Європейського Союзу, який стане фінансовим донором для реалізації даного проєкту, кошторисна вартість його на сьогодні близько 220 тисяч євро», - додає ректор Державного університету «Житомирська політехніка».
Ознайомившись з матеріально - технічною базою політеху, естонська делегація поїхала на руїни 25 ліцею, де на власні очі побачила наслідки російської агресії.
«Як ми бачимо результати російського тероризму і злочинів тут, у сенсі руйнувань, те саме відбувається у кіберсфері. Тому, дякую українським та естонським фахівцям за те, що вони докладають максимум зусиль, щоб російські атаки були неефективними. Ми продовжуємо робити внесок у IT галузь, на якій наше міністерство спеціалізується. В Таллінні розпочала роботу школа для українських дітей і там є окремий сегмент присвячений цифровій освіті. Ми далі готові співпрацювати на місцевому рівні з українськими партнерами, щоб таких рішень було більше».
«Ми, естонці, стоїмо на передовій інформаційних рішень і технологій, допомагали Україні розвивати цифрову державу, але зараз ми хочемо привнести в Естонію українську розробку - додаток Дія. Тож прийміть це, як комплімент від країни, яка вважає себе дуже просунутою в цих питаннях», - говорить Надзвичайний і Повноважний Посол Естонської Республіки в Україні Каймо Кууск.
Співпраця українського та естонського урядів дуже важлива як у відбудові, так і впровадженні сучасних підходів до навчання, - переконаний народний депутат України Арсеній Пушкаренко. Нині він веде перемовини з Естонією, Португалією та Фінляндією, що до можливості реконструкції зруйнованого рашистами ліцею.
«І естонська модель, і фінська модель навчання - одні з передових у світі. Тому, ми хочемо, щоб це були не тільки стіни, а і впровадження сучасних навчальних технологій. У тому числі і інформаційних технологій», - зазначає народний депутат України Арсеній Пушкаренко.
Естонія перша країна, яка не на папері, а на ділі допомагає у відбудові зруйнованої інфраструктури в Житомирській області. Зокрема, реалізовує проєкт будівництва дитячого садочка у Овручі. Заступниця начальника Житомирської ОВА дякує естонцям за допомогу і сподівається, що їхній приклад наслідуватимуть й інші міжнародні партнери.
«На прикладі Естонії весь світ може подивитися, яким чином можна допомагати і виходить допомагати країні, яка найвищою ціною, яку тільки можна придумати, виборює свою свободу і незалежність», - дякує перша заступниця начальника Житомирської ОВА Наталія Остапченко.