Просторий, сучасний та наповнений життям – таким був житомирський 25-й ліцей, поки його не розбомбили рашисти. Нині він ніби застиг у часі, а його руїни промовисто вказують на злочини рф. За висновками фахівців, будівля не підлягає відновленню, лишень відбудові. А поки щодо цього тривають перемовини з іноземними партнерами, 1170 учнів ліцею навчаються хто вдома – дистанційно, а хто по інших навчальних закладах міста, але зі своїми викладачами. Зокрема, початкова школа, з 1 по 4 класи, знайшла прихисток у приміщенні тутешнього училища. За словами заступниці директора, ступивши на його територію, одразу відчула щось рідне.
«Пам’ятаю червень, коли ми приїхали з директором і ходили по цій території, перше враження викликала алея з дерев. Якийсь спокій, відчуття, що тут буде та енергетика, яка нам необхідна, – позитивна, вона буде спонукати до навчання, до роботи», – каже заступниця директора Житомирського міського ліцею №25 Оксана Миронова.
Зробити приміщення придатним для навчання вдалося за вкрай короткі терміни. Впоратися із цим завданням не вдалося б без допомоги батьків, влади та міжнародних благодійників з ЮНІСЕФ, розповідає Оксана Миронова.
«Всі, хто чим міг і як міг, долучався до того, щоб 1 вересня вийти на навчання і зробити ось ці стіни, двері. Поміняні всі вікна на металопластикові за короткий період часу. Кабінети для перших класів допомагали робити батьки. Долучалися своєю силою. Тому що коли ми отримували меблі, батьки приходили у суботу, неділю, працювали», – розповідає заступниця директора Житомирського міського ліцею №25 .
«Скільки часу і скільки тут роботи, і в кожному клаптику цього приміщення скільки любові – це знають тільки ті, хто це робив», – зауважує вчителька початкових класів Житомирського міського ліцею №25 Ольга Петрова.
Так, про згуртованість педколективу відгукується вчителька початкових класів Ольга Леонідівна, яка понад два десятки років пропрацювала у ліцеї № 25, який нині зруйнований. Згадки про заклад нині мимоволі викликають біль та сльози.
«Більше 20 років пропрацювала і навіть прожила, я вам так скажу. Бо для багатьох вчителів – це була рідна домівка, рідний дім», – ділиться вчителька початкових класів ліцею №25.
Опанувавши емоції, додає: «Ми живемо майбутнім, віримо ЗСУ і в перемогу, віримо у те, що все буде добре. Працюємо, стараємось».
Вірити у краще Ольга Леонідівна навчає і своїх учнів.
«Мені тут подобається, дуже багато діток, дуже добра вчителька і дуже багато місця тут. Ми тут будемо навчатися чотири роки і потім ми перейдемо у ту школу. Вірю, що її відбудують. Там намалюють малюнки на стінах фарбою з балончика, і буде дуже красива школа», – розмірковує першокласник Максим.
Не нарікають на нові умови навчання і старшокласники, які нині навчаються по сусідству зі студентами держуніверситету імені Франка.
«Коли я йшов до першого класу, я планував, що завершу одинадцятий клас у 25-у ліцеї та буде все гарно проходити. Але ми зараз навчаємось в цьому університеті, та все добре», – каже одинадцятикласник Ігор.
«Задоволена, що нам надали можливість навчатися. Вчительський колектив зберігся, і є можливість продовжити навчання в очному режимі з нашими найкращими вчителями», – додає одинадцятикласниця Ольга.
Хоч російська ракета і зруйнувала будівлю ліцею, втім дитячі мрії, плани та дух встояли. Адже шкільна сім’я – це люди, а не стіни, наголошує заступниця директора Оксана Миронова.
«Імідж 25 ліцею, рівень тих знань, рівень тих відносин, які складаються і напрацьовуються роками, десятками років, дає свої результати. Це не стіни, а це люди, і це було зрозуміло з того дня, коли було зруйновано ліцей рашистами. Тоді було зрозуміло, коли масово прийшли ті, хто міг, і душа боліла, і всі намагалися чимось допомогти. Дух 25 ліцею був і залишиться», – каже заступниця директора житомирського ліцею №25.
У ліцеї вірять: перемога не за горами, а із нею і відродження зруйнованої будівлі навчального закладу.
Нагадаємо, 4 вересня більше 300 людей долучилися у Житомирі до благодійного забігу на підтримку українських дітей «Back to school».
Як повідомляв Житомир.info, на засіданні виконкому Житомирської міської ради 15 квітня обговорили проєкт будівництва ліцею №25, який на початку березня знищили російські військові.