Місто

На чому економлять і від чого відмовляються житомиряни через здорожчання продуктів

16 September 2022, 17:03

Здешевіла гречка і підвищена ціна на м’ясо – така нині атмосфера на Житньому ринку в Житомирі. Тутешні продавчині кажуть, дедалі частіше чують від покупців: «Грошей немає».

«По трошки (ред., купують) виноград, помідори, сливу зараз маринують, але дуже помітно, що платоспроможність в людей нижча», – розповідає продавчиня Ярослава.

«Якщо раніше брали кілограмами, то зараз пів кіло, дві-три гілочки – все, більше ні. Грибів – 200-300 грамів, на раз тільки поїсти, приготувати страву і все», – додає продавчиня Зоя.


За звичкою зі списком на базарі скуповується Тетяна. Жінка зізнається: підвищення цін відчутно його корегує.

«Зараз відмовляємось багато від чого – від овочів, фруктів, – бо ціни захмарні. А так хліб, ковбаса, сир, м’ясо. В тиждень – приблизно 1 тис. грн, це без зайвого», – ділиться Тетяна.

Нарікають на подорожчання і самі продавці та підприємці. Бо ж і самі ледь тримаються на плаву.

«Ідемо «мишачими» кроками, щоб якось вижити. Але, Боженьку дякувати, тут тихенько, не громлять. Дякуємо нашим ЗСУ, я їм уклінно дякую», – каже Зоя.

З приємного – покупців тішить ціна на гречку, яка нині на житомирському ринку в межах 55 грн.

«Новий урожай, запашна гречка, люди потрошку беруть собі на запас, поки ціна хороша. Гречка 55 грн, наша «Озерянка», житомирська. Поки магазини ціни не знизили, то люди беруть на базарі», – розповідає продавець Сергій.

На відміну від круп, де відбулось незначне зниження у ціні, знову зросли ціни на м’ясо та сало. За словами підприємців, спричинено це низкою факторів.

«Зараз сало дуже дороге в закупці – 90 грн жива вага. І його немає. Їздимо на закупку по два, три дні, щоб купити одне порося. Люди в шоці від цих цін, але не можна віддати дешевше, бо нічого не буде собі. Я ж роблю не пів дня, роблю три дні. Закупка день, самі колемо, самі продаємо – це дуже тяжко. Я вже торгую 35 років, працюю сама на себе, і дуже тяжко в даний час», – говорить продавчиня Людмила.

Мало чим відрізняються і цінники на м’ясі птиці.

«Так само подорожчало. Було дешевше, така ж сама ціна, що свинина, що індиче м’ясо, вже й куряче наздоганяє. Люди не можуть купити, раніше купували. Триста, чотириста грамів, пів кілограма беруть», – ділиться Антоніна.

Чималу суму на закупи м’яса виділяє зі свого гаманця Володимир, але з урахуванням, щоб вистачило на кілька місяців.

«Купив м’ясо, сало, підчеревину, витратив 1 тис. грн. Це десь на місяці. «Хороші» ціни, великі, кусаються», – зазначає Володимир.

Розподіляти свій бюджет між оплатою комуналки та продуктами харчування, постійно економлячи при цьому, доводиться пенсіонеру Володимиру.

«Якщо на сьогоднішній день пенсія десь 3-3,5 тис. грн, максимум 4 тис. грн, то що за ці гроші в місяць можна зробити. А комуналка скільки коштує, а проїзд? То як можуть жити люди, яким за 60+? Понюхали, подивились, як раніше пили чай і дивилися на цукор, і думали, що чай солодкий. Так і зараз», – бідкається пенсіонер Володимир.

Окрім забезпечення власної сім’ї продуктами харчування, допомагає своїм старшим родичам Аня.

«В основному гречка і куряче м’ясо, воно дуже дороге, так само, як свиняче, навіть дорожче, індиче м’ясо теж. Якщо дідусь хворіє на цукровий діабет і йому індиче м’ясо треба їсти, то він просто собі не може дозволити цього», – сказала Аня.

Хоч ціни на ринку не тішать око, втім нині для всіх головне не це, а мир та перемога.

«Нам, Україні і всьому світові миру», – бажає усім Зоя.

Нагадаємо, за інформацією Головного управління статистики у Житомирській області, на споживчому ринку Житомирської області в серпні, якщо порівнювати з липнем, ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 2,1%. Зокрема, ціни на сало збільшились на 21,5%. У серпні середня ціна за кілограм перевищувала 150 гривень.

Як після російського вторгнення змінилися ціни на м’ясо та сало на житомирському Житньому ринку, дивіться у відеосюжеті за 12 липня 2022 року

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: ринок Житній ринок ціна продукти  
Матеріали по темі