В одній з установ виконання покарань у Житомирській області 28 вересня проводили обшуки. Пов’язані вони з викриттям організованої групи шахраїв, які виманювали у людей гроші під приводом купівлі-продажу товарів через інтернет, надання фінансової допомоги від держави тощо.
Про це опівдні 28 вересня повідомив начальник ГУ Нацполіції у Волинській області Юрій Крошко.
«Прямо зараз тривають обшуки на території кількох областей, а також в одній з установ виконання покарань Житомирської області (виділено редакцією)», – йдеться у дописі
Очільник волинської поліції інформує, що оперативники виявили діяльність організованої групи шахраїв, які обдурили більше двох десятків осіб лише на Волині на суму близько мільйона гривень. Діяли вони і в інших областях: тож загалом збитки обчислюються десятками мільйонів.
«Фігуранти видурювали кошти під приводом купівлі товару на різних ресурсах, нібито хотіли надати допомогу від держави, представлялись співробітниками банку тощо. З такими «схемами», на жаль, знайомі потерпілі, які чи не щодня звертаються на лінію 102 про вчинення щодо них шахрайських дій», – пише Юрій Крошко.
Встановлено, що організатор та кілька спільників нині відбувають покарання в одній з установ за скоєння різних злочинів, інші «допомагали» на волі, надаючи свої банківські картки у користування.
Загалом до незаконної схеми причетні як мінімум десять осіб.
Під час обшуків уже вилучено ряд речових доказів, які свідчать про причетність до шахрайських дій. Слідчі дії тривають.
Насамкінець Юрій Крошко пообіцяв, що більш детальна інформація буде розміщена на офіційному сайті ГУНП у Волинській області.
Як відомо, на Житомирщині є одна «установа виконання покарань» – Житомирська установа виконання покарань (№8), що розташована на проспекті Незалежності в обласному центрі. Решта установ пенітенціарної системи Житомирщини є виправними колоніями (Житомирська виправна колонія (№4), Бердичівська виправна колонія (№70), Коростенська виправна колонія (№71), Райківська виправна колонія (№73). Також в області є один виправний центр – Бердичівський виправний центр (№108).
Як повідомляв Житомир.info, з літа 2022 року пресслужба ГУНП у Житомирській області почала повідомляти про систематичні випадки шахрайства: на гачок аферистів потрапляли жителі області, бажаючи оформити соціальну допомогу від держави. У результаті необачного розголошення конфіденційної інформації заявники втрачали власні гроші. Зокрема, 21 вересня у поліції розповідали про кілька нових звернень жителів області про шахрайства, що пов’язані з їх намаганням отримати соціальні виплати. За добу люди втратили понад 28 тис. грн.