З початку тижня до територіальних підрозділів поліції Житомирської області звернулись троє громадян із заявами про ошуканства, пов’язані із купівлею товарів онлайн. У результаті заявники не отримали замовленого та втратили гроші у загальній сумі майже 16 тисяч гривень.
Про це 19 жовтня повідомив відділ комунікації поліції Житомирської області.
Так, жителька м. Баранівки сподівалася придбати на одному з торгівельних інтернет-майданчиків дитячий одяг. Жінка зателефонувала до продавця та домовилася про купівлю товару вартістю 300 гривень. У відповідь їй на мобільний телефон надійшло повідомлення з посиланням на невідомий інтернет-ресурс із позначкою «безпечна оплата». Тож заявниця перейшла за надісланим лінком та вказала свої банківські реквізити, після чого з її рахунку були зняті майже 2 тисячі гривень.
Житель Ружинщини намагався придбати бензиновий генератор. Продавець зажадав, аби чоловік переказав передоплату у сумі 9 тисяч гривень, а після отримання коштів просто перестав відповідати на дзвінки покупця.
А житомирянин погодився на пропозицію продавця титанових дисків здійснити оплату віртуальною карткою через банківський додаток. Потому до чоловіка зателефонував невідомий та назвався працівником банку, який нібито мав допомогти вчинити всі необхідні дії для здійснення переказу. У результаті розголошення конфіденційних відомостей з рахунку заявника зникли 5 тисяч гривень.
Нині за всіма випадками тривають відповідні перевірки, поліцейські встановлюють осіб, причетних до шахрайських дій.
Як повідомляв Житомир.info, 3 жовтня 2022 року дві жительки райцентру, повіривши ошуканцям, переказали невідомим особам понад 65 тисяч гривень. Зокрема, одна із заявниць продавала старі меблі через інтернет і втратила 60 тис. грн.