Місто

На програму Житомирської громади «Безпечне місто» за три роки збираються витратити майже 35 млн грн

21 October 2022, 16:03

Міська рада збирається затвердити програму Житомирської міської територіальної громади «Безпечне місто» на 2023-2025 роки.

Відповідний проєкт рішення сесії 20 жовтня оприлюднений на сайті міської ради.

«Мета Програми – сприяння створенню безпечних та комфортних умов проживання, особистої та колективної безпеки дітей, жінок і чоловіків різних вікових та соціальних груп, забезпечення своєчасного та ефективного реагування на аварії (події) і надзвичайні ситуації, у т.ч. воєнного характеру, попередження та оперативне виявлення правопорушень у мирний час та в умовах воєнного стану», - зазначається у паспорті програми.

На її реалізацію з міського бюджету за три роки планують витратити 34 млн 846,1 тис. грн. Головним розробником програми є управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради, співрозробник – КП «Міський інформаційний центр».

За три роки на вулицях та майданах Житомира планують встановити ще 60 ІР – камер (по 20 кожного року), докупити 3 одиниці серверного обладнання, 3 станцій моніторингу для операторів та 6 моніторів. Також планують створити ще 13 відомчих систем відеоспостереження (зараз їх три).

Наводяться також результати реалізації впродовж 2014-2022 років міської цільової програми «Безпечне місто», завдяки якій створена та ефективно використовується міська система відеоспостереження.

«Відповідно до Програми на вулицях та майданах міста, скверах та парках, зупинках громадського транспорту, об’єктах комунальної власності, в т.ч. навчальних закладах та закладах охорони здоров’я, ОСББ та закладах торгівлі встановлено та підключено 578 камер відеоспостереження, у тому числі: 205 відеокамер встановлені на вулицях та майданах міста, мостах, найбільш небезпечних перехрестях та ділянках доріг; 206 камер – в загальноосвітніх навчальних закладах; 26 – в комунальних закладах охорони здоров’я; 22 – на спортивних об’єктах міста, 22 – на зупинках громадського транспорту та 15 камер відеоспостереження на території села Вереси», - інформують розробники програми.

Цілодобовий доступ до системи, онлайн відеоспостереження та перегляд архіву відеоінформації наданий управлінню Служби безпеки України в Житомирській області, Головному управлінню Національної поліції в Житомирській області, Житомирському відділу поліції ГУНП в Житомирській області, Управлінню патрульної поліції в Житомирській області, окремим виконавчим органам та комунальним підприємствам міської ради. Також, доступ до системи надано Державному університету «Житомирська політехніка» для проведення наукових досліджень.

У 2021 році інформація міської системи відеоспостереження сприяла розкриттю 811 злочинів, забезпечила оперативне реагування на 655 аварій та подій, припинення несанкціонованої торгівлі у 470 випадках, було надано відеоінформацію за 843 запитами юридичних осіб та 212 запитами фізичних осіб.

Протягом І півріччя 2022 року інформація міської системи відеоспостереження була використана при розкритті 308 злочинів та правопорушень, забезпечено оперативне реагування на 143 аварії та події, припинено 91 випадок несанкціонованої торгівлі на вулицях міста, надано відеоінформацію за 260 запитами правоохоронних органів та юридичних осіб, 28 запитами фізичних осіб.

Нагадаємо, КП «Міський інформаційний центр» Житомирської міської ради періодично оприлюднює відео ДТП, які зафіксували камери системи «Безпечне місто».

Як повідомляв Житомир.info, у 2015 році в Житомирі презентували систему відеоспостереження. Восени 2015 року влада Житомира зайнялася пошуком фірм, які встановлять системи відеонагляду у школах. Після реалізації третього етапу системи міського відеоспостереження у Житомирі мало запрацювати 162 камери. У 2016 зазначалося, що завдяки системі міського відеоспостереження правоохоронцям вдалося розкрити 79 злочинів.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: безпечне місто відеонагляд програма міськрада відеоспостереження 
Матеріали по темі