Місто

Пориви на тепломережах сталися через стрибки електропостачання, - директор «Житомиртеплокомуненерго»

27 October 2022, 12:37

Через аварію на тепломережі, що сталася 26 жовтня, у Житомирі без опалення лишилися 25 будинків та два садочки. Пориви відбулися не в будинках, а на магістральних мережах по вулиці Шевченка,107 і пр. Миру, 22. Причина всьому, роз’яснює директор «Житомиртеплокомуненерго» - порушення постачання електричної енергії.

«Ми завжди плавно запускали опалювальний сезон. Є планові певні дії - прогріваються мережі планово, щоб не допустити термодинамічних розширень, планово включається гідравліка, тиск і все інше. Через порушення постачання електричної енергії у нас були багаторазові відсічки, не автоматичні, планові, а аварійні відсічки. Перефазування, стрибки напруги і тому гідравлічні насоси, м’яко кажучи, отримали локальні гідравлічні удари по мережах. Великі магістральні мережі 400 діаметру. Включаємо, виключаємо тиск, постійно зупиняємо чи знову розпалюємо котельні. Те, що ми планово заповнювали мережі пішло нанівець. Тому що пішла «завоздушка» як будинків, так і мереж», - розповідає директор КП «Житомиртеплокомуненерго» Дмитро Рогожин.

Станом на 27 жовтня, каже директор комунального підприємства, котельні працюють і майже всі будинки з опаленням. За винятком одного - за адресою поїзд Івана Богуна 4. Там аварійні бригади вимушено прокладають нову трасу.

«Шевченко, 107, чотирьохсоту мережу зробили, сьогодні запускатимемо ввечері. Миру, 22 зробили, вже запустили. Виводимо повітря з мереж разом з «ДомКомом», з КЕЧом. Працюємо для того, щоб вивести повітря з кінцевих точок будинків. Садочки включені всі, тільки у двох була аварія на мережі. Садок №73 ми вже вчора включили і Миру, 22 - вже включили сьогодні. Тобто, усі роботи ведуться і у нас залишається лише будинок по адресі Івана Богуна, 4. Ми там робимо нову трасу, бо там стара дахова котельня, яка не проходить атестацію і ми вимушені підключати нову трасу від централізованого опалення. До суботи ми все місто, можливо Богуна буде 1 - 2 листопада, але включимо повністю в опалення», - запевняє директор КП «Житомиртеплокомуненерго».

Нагадаємо, вранці 24 жовтня КП «Житомиртеплокомуненерго» повідомляло, що через порив тепломереж 17 багатоквартирних будинків у Житомирі залишилися без тепла. Комунальники проводили ремонтні роботи. А вдень 25 жовтня комунальне підприємство інформувало, що через порив тепломереж без тепла залишилися будинки за 18 адресами. 26 жовтня у Житомирі без тепла залишилися 25 будинків і два дитячі садочки – № 25 та № 73 (обидва на вулиці Бориса Тена), а вдень 27 жовтня без теплопостачання лишилися 20 будинків, деякі з них – уже вдруге.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: опалювальний сезон опалення тепло ЖТКЕ теплокомуненерго порив 
Матеріали по темі