У День української писемності та мови традиційно пишуть радіодиктант національної єдності. До нього долучаються люди різних професій та віку. Зокрема, у Житомирі перевірити свої знання мови взялися учасники «БА-Ді CLUB», разом з ними диктант писали й журналісти Житомир.info.
Цього року текст читала народна артистка Ада Роговцева. Поставивши крапку, учасники радіодиктанту діляться враженнями.
«Текст помірно складний, не дуже складний. Але те, що він на злобу дня – це важливо. Текст зачепив нас, зачепив наші душі», - ділиться Тетяна.
Пані Олена вже сьомий рік поспіль пише диктант національної єдності.
«Не вперше писала. Іноді з колективом, іноді сама вдома писала і перевіряла. Не дуже складний. Згадую торішній, тоді мені було важко писати, бо він дуже швидко диктував», - говорить Олена.
Є ті, хто вперше долучилися до написання диктанту.
«Вирішила долучитися. Знаєте, душа болить за те, що зараз відбувається у країні. Хочеться хоч у якийсь спосіб долучитися до того, що відбувається, мова – це одна з ознак нашої державності та нації», - каже Людмила.
Людмила додає, що після диктанту її словниковий запас стане багатшим.
«Одвірок – запам'ятала, вперше почула. Взагалі текст дуже цікавий, - поділилася жінка.
Пані Наталія також вперше писала радіодиктант.
«Єдине, що напружувалася і згадувала, де і які знаки ставляться. Думаю, що правильно написала», - говорить Наталія.
Крім учасників «БА-Ді CLUB» диктант писали працівники управління культури. Найбільше людей вразила тема тексту.
«Твій дім – це дуже емоційно, чуттєво. На жаль, 24 лютого ми зрозуміли, що дім має для нас зовсім інше найважливіше значення», - говорить начальниця управління культури Житомирської міської ради Ілона Колодій.
Начальниця управління культури закликає житомирян говорити українською, адже, як казав Володимир Сосюра: «Мова – це душа народу, народ без мови не народ».
«Дуже важливо переходити на рідну українську мову. Але найголовніше – це бажання, яке має народитися у вас. Скажу відверто, я сама займалася по 4 години на день і так було не легко», - каже Ілона Колодій.
Текст диктанту буде оприлюднено 11 листопада на сайті Українського Радіо. Також вашу роботу можуть перевірити фахівці. Для цього потрібно сфотографувати текст та надіслати його до 11:00 10 листопада на адресу rd@suspilne.media або через електронну форму для отримання робіт на сайті ukr.radio.
Локації, де у Житомирській області можна безкоштовно вивчати українську мову дивіться тут.
Як повідомляв Житомир.info, 24 серпня 2018 року житомиряни на Михайлівській написали «незалежний» диктант і помолилися за Україну.