Місто

Житомирська лікарня уже отримала два наркозно-дихальні апарати, закуплені коштом UNITED24

14 November 2022, 09:51

83 наркозно-дихальні апарати, закуплені за зібрані через фандрейзингову платформу UNITED24 гроші, уже отримали медзаклади Києва, Київської, Запорізької, Житомирської, Львівської, Сумської, Чернігівської, Полтавської, Одеської, Миколаївської, Закарпатської, Рівненської, Черкаської, Кіровоградської, Івано-Франківської та Дніпропетровської областей.

Про це 12 листопада повідомила пресслужба МОЗ України.

«Наркозно-дихальний апарат — один із основних інструментів у роботі анестезіологів, без якого не можуть бути виконані складні операції. Їх разом із моніторами пацієнта використовують для проведення інгаляційного наркозу та контролю показників життєдіяльності пацієнта під час операції. Закуплене в межах ініціативи UNITED24 обладнання дає змогу працювати як з рідкими, так і газоподібними засобами для анестезії, що є їх беззаперечною перевагою. А ще вони розраховані для роботи з пацієнтами усіх вікових категорій», - коментує заступник Міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.

Один такий апарат працює у кардіохірургічному відділенні Житомирської обласної клінічної лікарні ім. О. Гербачевського, інший буде в гібридній лапароскопічній операційній, де виконуватимуться лапароскопічні втручання.

«Це наркозно-дихальні апарати, з допомогою яких проводиться анестезія як рідкими, так і газоподібними засобами. Крім того, є монітори пацієнта, що дозволяють контролювати гемодинаміку: тиск, пульс, сатурацію. Є показники стану серцево-судинної системи, зокрема, як людина переносить анестезію. Можемо змінювати параметри показників залежно від об’єму хірургічного втручання. Тобто пацієнт під повним контролем. Тепер ми лапароскопічно оперуємо пухлини нирок, наднирників, товстого кишечника, де хірургічне втручання триває по 4-6 годин. Важливо, що після завершення операцій пацієнти вже через 10-15 хвилин з нами розмовляють – у них практично відновлена свідомість. До того ми використовували наркозно-дихальні апарати, що не мали додаткового моніторного спостереження за пацієнтом. Це медобладнання дуже сучасне», – говорить завідувач відділення анестезіології Житомирської обласної клінічної лікарні ім. О. Гербачевського Микола Біляс.

Нагадаємо, 21 вересня 2020 року перша міська лікарня Житомира отримала сучасний апарат ШВЛ, який дозволить рятувати дітей вагою від 500 грамів. Загалом на два апарати (штучної вентиляції легень та наркозно-дихальний) було передбачено фінансування в розмірі 2,2 млн гривень.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: лікарня медобладнання наркозно-дихальний апарат апарат 
Матеріали по темі