Кабінет міністрів уповноважив Державну установу «Фонд енергоефективності» реалізовувати програми з відновлення багатоквартирних житлових будівель, пошкоджених внаслідок бойових дій.
Відповідний проєкт розпорядження, розроблений Міністерством розвитку громад та територій України, схвалено Урядом 11 листопада – повідомляє пресслужба Мінрегіону.
«Уряд продовжує роботу з напрацювання додаткових інструментів, спрямованих на відновлення житлової інфраструктури, пошкодженої внаслідок війни, а також на постійній основі веде переговори з міжнародними партнерами щодо їх залучення до цього процесу. Розширення сфери діяльності Фонду енергоефективності один з таких інструментів. Схвалене сьогодні розпорядження надає правові підстави Фонду реалізовувати програми з відновлення багатоквартирних житлових будівель, пошкоджених внаслідок бойових дій. Йдеться про будинки, у яких створені ОСББ», - зазначив в.о. міністра розвитку громад та територій України Василь Лозинський.
Зазначається, що Фонд енергоефективності вже розробив відповідну програму «ВідновиДім», яка має бути затверджена найближчим часом. Реалізація Програми передбачається за підтримки Європейського Союзу. На першому етапі ЄС планує виділити на її реалізацію 5 млн євро.
«Передбачається, що в межах Програми заявникам надаватимуть ОСББ гранти на будівельні роботи (послуги), які включатимуть вартість матеріалів та обладнання, необхідних для проведення часткових ремонтних робіт у пошкоджених багатоквартирних будинках. Будівельні роботи (послуги), які визначатиме Наглядова рада Фонду, зокрема, можуть включати заміну або ремонт вікон і дверей, ремонт покрівлі, фасаду будівлі, дахової котельні, індивідуального теплового пункту або інших елементів системи теплопостачання будинку та інших внутрішніх інженерних систем будинку тощо», - йдеться у повідомленні.
Зауважимо, що 20 жовтня пресслужба Фонду енергоефективності інформувала, що спочатку програма «ВідновиДім» у вигляді пілотного проєкту буде поширюватись на окремі регіони, зокрема на Київську, Житомирську, Чернігівську та Сумську області, де вже проведено розмінування, та підготовлено звіти про обстеження пошкоджень. На першому етапі планується відновити близько 60-100 будинків.
Як повідомляв Житомир.info, Житомирська область 40 днів була зоною активних бойових дій, а потім знаходилася під ворожими обстрілами: в області станом на початок серпня 2022 року було пошкоджено майже 3 тисячі об’єктів, 87% з який – житлові будинки.