У ніч на 17 листопада в Житомирі випав перший сніг. Аби місто не перетворилося на суцільну ковзанку, комунальники взялися до роботи. Зокрема, почали з прибирання мостів, а зранку 18 листопада посипали дороги.
«Вчора автомобілі снігоприбиральної техніки були задіяні лише на мостах, спусках, шляхопроводах. Цієї ночі повноцінно працювало 7 одиниць техніки – це було у вечірній час, приблизно до дванадцятої години ночі, а зранку з четвертої години почали працювати. На ранок бачив майже всі дороги без ожеледиці, підприємство працювало практично до 8:30 ранку. Зараз денна зміна слідкує за станом на мостах, підйомах та спусках. У ніч заходять на чергування мінімум 7 одиниць техніки. Якщо не помиляюсь, це 147 тонн, це небагато. Зазвичай, коли зима, набагато більше використовують, 147 тонн використали цієї ночі», – говорить заступник Житомирського міського голови Олександр Шевчук.
У центрі міста де-не-де бачимо посипані тротуари.
«Тротуари посипали о шостій годині ранку. Ті «пилососи», які ходять у нас по центральній частині міста, вони переобладнані і розкидають сухий бішофіт», – каже Олександр Шевчук.
Зараз комунальники використовують протиожеледні засоби, які залишилися з минулого року, адже з закупівлею нових виникли труднощі.
«Сіль подорожчала практично у десять разів. Було декілька процедур по піску, бо є вимога, що для посипання доріг використовують лише митий пісок, без домішок глини, каміння. Вже втретє були оголошені торги, зараз визначається переможець. Але у нас є залишок – це близько 2,5 тисячі тонн готової піскосуміші, яку зараз використовують, думаю, що на грудень-січень нам вистачить. Зазвичай підприємство заготовлювало до 12 тис. тонн на проходження зимового періоду. Останні роки бачимо, що зими не такі суворі. тому потрібно від 7 до 9 тонн. Придбати хочемо 1 500 тонн солі й 6 тисяч тонн піску, це 14, 4 млн грн», – розповідає Олександр Шевчук.
Нагадаємо, вночі 17 листопада на державних дорогах у Житомирській області працювало 30 одиниць техніки.