Події

Житель Житомирської області зареєструвався на сайті, аби отримати міжнародну фінансову допомогу, та втратив понад 360 тис. грн

8 December 2022, 13:22

За минулу добу півдесятка жителів області повірили шахраям та втратили у загальному понад півмільйона гривень. Серед злочинних схем, в які повірили потерпілі – «блокування» банківської картки, онлайн-купівля товарів, виплата міжнародної фінансової допомоги та позика через зламану сторінку у соціальній мережі.

Про це 8 грудня повідомляє пресслужба ГУНП у Житомирській області.

«Уранці 7 грудня житомирянин через соціальну мережу отримав повідомлення від свого знайомого з проханням позичити 7 тисяч гривень та банківські реквізити. 50-річний чоловік переказав кошти, а згодом дізнався, що сторінка товариша була зламана. До жительки Березівської громади зателефонував «працівник» банку з повідомленням про блокування її банківської картки. 48-річна жінка повідомила співрозмовнику всі відомості для доступу до її рахунку. У результаті втратила понад 150 тисяч гривень заощаджень. У таку ж версію шахраїв повірила й 53-річна жителька Хорошівської громади: з її рахунків невідомі зняли 15 тисяч гривень», - йдеться в повідомленні.

Також житель Новогуйвинської громади намагався продати книжки на інтернет-майданчику. Він увів реквізити своєї банківської картки на невідомому сайті, за посиланням, наданим «покупцем» в особистому повідомленні. У результаті 24-річний чоловік втратив понад 3 тисячі гривень. А 43-річна бердичівлянка продавала генератор, натомість за такою ж схемою втратила з рахунку майже 6 тисяч гривень.

А кілька днів тому 69-річний житель Малинщини «зареєструвався» на невідомому сайті для отримання матеріальної допомоги від європейських країн. Посилання на ресурс чоловік знайшов у соціальній мережі та вважав, що вводить дані у власному банківському додатку. У результаті шахраї провели низку переказів та викрали його заощадження - понад 360 тисяч гривень.

Поліцейські встановлюють осіб, причетних до згаданих правопорушень.

Нагадаємо, на початку грудня оперативники кримінальної поліції Житомирщини зібрали свідчення причетності молодика до принаймні трьох шахрайств за схемою «ваша донька потрапила у ДТП». Загалом пенсіонери віддали понад 230 тисяч гривень на уявний порятунок рідних. Підозрюваного правоохоронці розшукали у м. Києві, де той тимчасово проживає. Тривають досудові розслідування та встановлення інших учасників злочинної схеми.

Як повідомляв Житомир.info, увечері 28 листопада 2022 року жителька Житомирської області намагалася врятувати дочку та віддала псевдолікарю понад 100 тис. грн.

Житомир.info

Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Теги: шахрай шахрайство ошуканство інтернет банк 
Матеріали по темі