Війна негативно вплинула на кількість усиновлень у Житомирській області. Попри це, з початку року в області усиновлено 35 дітей.
Про це 9 грудня йшлося на засіданні Координаційної ради з питань охорони дитинства та підтримки сім’ї при Житомирській обласній військовій адміністрації, повідомляє пресслужба ОВА.
Зазначається, що на первинному обліку служб у справах дітей області перебуває 3012 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них майже 95 % (94,82 %) охоплено родинним вихованням (загальноукраїнський показник – 92 %).
«Звичайно, війна вплинула на кількість усиновлених дітей, адже на деякий час ці процеси були призупинені. Проте, не зважаючи на воєнний стан, процес усиновлення в області продовжується. Упродовж 11 місяців поточного року в області усиновлено 35 дітей, з них 30 – громадянами України. Усиновлено 10 дітей старше 5 років», – йдеться у повідомленні.
В ОВА зауважують, що пріоритетним завданням залишилось мотивування громадян України до усиновлення родинних груп (дотримання принципу родинного походження), оскільки більше половини дітей, які перебувають на обліку з усиновлення, мають братів і сестер. Упродовж 2022 року громадянами України усиновлено 2 родинні групи (1 – 2 дитини, 1 – 3 дитини) та одна родинна група (2 дитини) – іноземними громадянами.
Також на засіданні йшлося про стан виконання завдань і заходів із запобігання і протидії домашньому насильству.
За інформацією заступника директора департаменту соціального захисту населення Анатолія Дяченка, насильство щодо жінок та дітей є особливою проблемою, яка в умовах війни набула ще більших масштабів.
За статистикою в середньому одна з трьох жінок віком старше 15 років зазнає фізичного або сексуального насильства щодо себе. Щонайменше чверть жертв насильства не повідомляють про факт вчинення щодо них насильства офіційним структурам.
Нагадаємо, за 2021 рік зі спеціалізованих закладів Житомира усиновили 16 дітей. Станом на кінець вересня 2021 року в дитячих будинках сімейного типу під опікою перебуває 269 дітей, а в прийомних сім’ях – 65 дітей.
Історію житомирянки, яка створила щасливу сім'ю, взявши під опіку брата та сестру дивіться тут
Як повідомляв Житомир.info, у 2021 році у Житомирі запровадили послугу патронатного вихователя. Досі такої форми сімейного виховання у місті не існувало.