За два дні до Нового року на ялинковому базарі у середмісті Житомира лишається чималий вибір новорічних красунь. Продавці зізнаються, значний попит на святкові дерева був напередодні Різдва. Нині ж охочих придбати зелену красуню значно менше.
«Я вам скажу так, що до 25 числа купували досить непогано. Навіть краще, ніж в минулих роках», - говорить продавець Іван.
«Уже тяжко, було краще. Зараз навіть по 300 грн не хочуть брати. Були і по 400 грн, і по 500 грн, і по 600 грн, зараз ніхто не хоче брати», - ділиться Вадим.
«Настрій є все-таки новорічний, але продажі бажають кращого. Людей менше, грошей у людей теж менше, стараємось ставити мінімальну ціну, щоб люди могли собі дозволити купити», - додає Андрій.
Відтак за новорічне дерево на тутешньому ялинковому базарі правлять від 100 грн і вище. На ціну впливає висота, пишнота та походження, - роз’яснюють продавці.
«Це виготовлені власноруч, то їхня ціна від 200 грн, трішки вищі 250 грн, 350 грн. Ось ці великі, займають 4 - 5 годин роботи, коштують 600 грн, 700 грн, 800 грн. Ось такі будуть коштувати 150 грн, такі 250 - 350 грн - дуже гарні сосни, пишні. Більші сосни коштують 450 грн та 500 грн», - розповідає Андрій.
З-поміж ялинок і сосен з лісів Житомирщини неабияк вирізняються м’якими гілочками та яскравим забарвленням новорічні красуні привезені з-за кордону.
«Імпортні - це Данія. Ціна від 1200 грн до 1500 грн. Продали десь 60 штук. Гарно купують, така ситуація, але беруть, замовляють навіть», - коментує Володимир.
Ціни на ялинки різні, тож кожен покупець може знайти той варіант, який буде йому по кишені. Як-от пані Ольга.
«100 грн, дорогувато цього року, дуже, я вам скажу, ціни кусаються, але ж бачите знайшли маленьку», - говорить вона.
Вагалась, купувати ялинку чи ні пані Інна. І справа тут не в грошах, а в у настрої. Однак, все-таки вирішила створити новорічну атмосферу для дітей.
«Ми взагалі не планували купувати ялинку, але у нас є дітки маленькі, більш доросліші і ми вирішили зробити їм свято, тому що дитинство має продовжуватись і бути щасливим. У нас на очах сльози, але ми всеодно хочемо подарувати дітям подарунки. Показати їм, що попри все, що робиться в країні, життя продовжується. Ми дуже вдячні нашим захисникам і захисницям, які дають нам жити, нашим дітям. Заради наших дітей, їхнього світлого майбутнього ми хочемо жити і показати, що добро врятує життя наше», - зізнається Інна.
Перемога і мир - цьогоріч це головне новорічне бажання усіх українців. І воно обов’язково здійсниться, проливши світло на морок, який несе російська армія.
Нагадаємо, з середини грудня лісівники Житомирської області готували до продажу близько 20 тисяч святкових ялинок.
Як повідомляв Житомир.info, у Житомирі з 16 грудня 2021 року почали працювати ялинкові базари. У перший день роботи ринку на вулиці Небесної сотні ціна новорічного дерева стартувала від 50 грн за маленьку ялинку з гілочок, а ось двометрове дерево коштувало 1300 грн. А у 2020 році в Житомирі ялинкові базари запрацювали з 18 грудня, ціни стартували від 20 гривень за мініялинку з гілочок до 850 грн за триметрове дерево.