До суду скерували обвинувальний акт про нецільове використання понад 82 тонн дизельного палива двома посадовцями Бердичівської міської ради та керівником однієї з комунальних служб.
Про це 11 січня повідомили пресслужби Житомирської обласної прокуратури та ГУНП у Житомирській області.
«Прокурори Бердичівської окружної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно трьох посадовців міської ради за фактом привласненні чужого майна, шляхом зловживання своїм службовим становищем, за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану, в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 КК України)», – йдеться у повідомленні прокуратури.
Крім цього, одному з них – першому заступнику мера – інкриміновано ще й умисне, з метою одержання неправомірної вигоди, використання службового становища всупереч інтересам служби, що завдало істотної шкоди охоронюваним законом громадським інтересам (ч. 1 ст. 364 КК України).
У прокуратурі нагадують, що перший заступник та заступник міського голови, а також начальник комунальної служби обвинувачуються у розтраті понад 80 тонн пального, яке громада отримала для користування у березні минулого року.
Так, замість того, щоб забезпечити належне зберігання багатотонного матеріального резерву, ділки уклали фіктивний договір про нібито передачу пального підприємству, а насправді завезли його на приватну автозаправку для реалізації.
Експертизою встановлено, що унаслідок незаконної оборудки міському бюджету заподіяно шкоди на майже 3 млн грн. Наразі заявлено позов про стягнення з обвинувачених заподіяних збитків.
Також накладено арешт на майно фігурантів провадження, а саме, дві земельні ділянки, житловий будинок, квартиру та нежитлові і виробничі приміщення майнового комплексу загальною площею 1600 м2.
Зловживання з матеріальним резервом викрито за процесуального керівництва Бердичівської окружної прокуратури спільно з Управлінням СБУ в області та Бердичівським райвідділом поліції, яке проводило досудове розслідування.
У разі визнання винуватими посадовцям загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
Примітка прокуратури. Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
У пресслужбі ГУНП у Житомирській області нагадують, що у ході досудового розслідування встановлено, що пальне було передано для забезпечення нормальної життєдіяльності громади на підставі відповідного рішенням Ради оборони Житомирської області у березні 2022.
«Однак воно було завезено на третє підприємство без укладання жодних офіційних документів і ним розпоряджались на власний розсуд посадовці міськради та керівник комунальної служби. Надані слідству акти приймання-передачі матеріальних цінностей та договори зберігання мають фіктивний характер», – зазначають у поліції.
За таких обставин трьом службовцям, 1978, 1983 та 1984 років народження, слідчі оголосили про підозру у розтраті майна (ч. 5 ст. 191 ККУ). Крім того, одному із посадовців міськради додатково інкриміновано зловживання владою з метою одержання неправомірної вигоди (ч. 1 ст. 364 КК України).
Під час розслідування слідчим поліції вдалося встановити місце зберігання близько 48 тонн палива на суму 1 млн 630 тис. грн, таким чином забезпечивши часткове відшкодування завданих територіальній громаді збитків.
Нагадаємо, у Бердичеві правоохоронці викрили розтрату палива на 1 млн грн бюджетних коштів під час воєнного стану: 18 серпня 2022 року слідчі Бердичівського райвідділу поліції ГУНП спільно з оперативниками УСБУ в області під процесуальним керівництвом окружної прокуратури оголосили про підозру першому заступнику мера Бердичева Артему Азізову та керівникові однієї з комунальних служб міста.
25 серпня 2022 року суд обрав запобіжний захід першому заступнику мера Бердичева Артему Азізову, якого підозрюють в продажу 32 тонн дизпалива, що мали знаходитися на зберіганні як матеріальний резерв під час воєнного стану. До підозрюваного застосували запобіжний захід у виді особистого зобов’язання.
27 вересня 2022 року пресслужба ГУНП у Житомирській області інформувала про повідомлення підозри за участь у привласненні дизпалива під час воєнного стану ще одному заступнику мера Бердичева.