Міська рада оприлюднила перелік об’єктів Житомирської міської територіальної громади, що підлягають приватизації у 2023 році.
Відповідне рішення було ухвалене на сесії 23 лютого, але проєкт рішення перед голосуванням не оприлюднювався і на сесії не обговорювався.
У затвердженому переліку – 19 об’єктів: 12 перехідних з 2022 року і 7 нових. У восьми приміщень з переліку немає орендарів, тобто вони можуть бути продані з аукціону.
Щодо нових приміщень у переляку, то майже всі вони знаходяться у центрі Житомира і більшість з їх нинішніх орендарів пов’язана з депутатами міської ради, зокрема:
вул.Київська, 56, площа 59,8 кв.м, орендарем є ПП «Центр правової допомоги ГОРОС», яке в 2009 році заснував нинішній депутат Олег Горай (фракція «Європейської Солідарності»), зараз підприємство належить Максиму Рашевцю;
вул.Лесі Українки, 43-а, площа 169,2 кв.м, орендарем є Умінська Світлана Михайлівна, мати депутата Андрія Умінського (фракція «Пропозиція»);
вул.Лесі Українки, 43-а, площа 170,2 кв.м, орендарем є Умінська Світлана Михайлівна, мати депутата Андрія Умінського (фракція «Пропозиція»);
майдан Перемоги, 7, площа 50,4 кв.м, орендарем є ТОВ «Батерфляй К», яке належить депутатці Людмилі Зубко (фракція «Європейська Солідарність»);
вул. Велика Бердичівська, 47, приміщення аптеки площею 138,7 кв.м., орендарем є ПАТ «Житомирський завод силікатних виробів», родинна фірма депутатки Тетяни Онопрієнко (фракція «Пропозиція»).
Весь перелік об’єктів дивіться на скриншотах нижче.
Також в рішенні є перелік об’єктів, приватизація яких завершена в 2022 році – вісім приміщень викупили орендарі, сплативши по 5-19 тис. грн за 1 кв.м, і одне (113,2 кв.м на вул. Лесі Українки, 14) продали на аукціоні наприкінці 2021 року, піднявши ціну до 61 тис. 837 грн за 1 кв.м.
Як повідомляв Житомир.info, 13 лютого 2023 року оприлюднили проєкти рішень сесії Житомирської міської ради про приватизацію шляхом викупу п’яти приміщень, всі рішення були ухвалені на сесії 23 лютого.