У житомирській лікарні №2 щодня надають допомогу як місцевим, так і жителям області. Лікарі розповідають, що бувають дні, коли анестезії потребує близько двох десятків людей.
«Практично щодня у нас є операції, які потребують анестезіологічного забезпечення. На день від однієї до двадцяти операцій може бути. За рік ми десь забезпечуємо у межах 4 тисячі залучення анестезіологів для надання анестезії», - розповідає завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії міської лікарні №2 Василь Шутенко.
У лікарні показують медичні препарати, які на переконання лікаря, є одними з найкращих на ринку. Переконують, що всі види анестезії безкоштовні для пацієнтів.
«Всі препарати, які входять до національного переліку, які так само використовуються для анестезіологічної допомоги (загальної та регіональної анестезії), вони всі закуповуються за бюджетні кошти і пацієнт отримує їх безкоштовно. Так само у нашій лікарні, це не виключення. Ми маємо комплект, всі відповідні ліки, які необхідні пацієнту для загальної та регіонарної анестезії - їх пацієнти отримують безкоштовно», - запевняє завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії міської лікарні №2
«Яку вам анестезію - подешевше чи подорожче?» «Не встиг відійти від наркозу, а вже вимагають плату» – такі коментарі залишають люди під публікацією про право на безкоштовну анестезію. Ми звернулися за коментарем до управління охорони здоров'я Житомирської міської ради. Там запевняють, що платити не потрібно.
«Наші міські заклади охорони здоров'я працюють за договорами Національної служби здоров'я України, мають пакети медичних послуг за різними напрямами медичної допомоги, для пацієнтів ці послуги є безкоштовними. Це стосується не лише житомирян, а всіх пацієнтів із сусідніх громад, які потрапляють до наших міських лікарень. Це стосується анестезії не залежно від її виду», - переконує в.о. начальника управління охорони здоров'я Наталія Сокол.
Крім того, в профільному правлінні запевняють, що скарг від містян не отримували.
«До управління охорони здоров'я такі скарги не надходили», - сказала Наталія Сокол.
Не потрібно платити гроші за анестезію, а якщо вас попросили або натякнули, то про це потрібно повідомити.
«По-перше, є керівництво закладу, до якого можна звернутися. В управлінні охорони здоров'я працює гаряча лінія завжди можна зателефонувати, номер телефону: 42-10-41. Також є контакт центр Національної служби України (телефон: 0 800 60 20 19; 0 800 505 201). Також ресурсом передбачено надання електронної петиції, будь ласка, пацієнт має на це право. В Міністерстві охорони здоров’я України є гаряча лінія. Всі випадки, про які повідомляють всі розглядаються»
В управлінні охорони здоров'я пояснили, що виключенням є стоматологічні послуги. Зокрема, для дорослих безкоштовною є лише невідкладна стоматологічної допомоги, а для дітей передбачена безоплатна невідкладна і планова стоматологія.
Зазначимо, що на початку тижня, 27 лютого, МОЗ нагадувало, що пацієнт не повинен платити за анестезію в закладах, які мають договори з НСЗУ.
А в листопаді 2022 року Житомирська обласна клінічна лікарня ім. О. Гербачевського отримала для анестезії наркозно-дихальні апарати, закуплені за кошти фандрейзингової платформи UNITED24.
Як повідомляв Житомир.info, на сесії міської ради 23 лютого 2023 року депутати проголосували за припинення комунального підприємства «Дитяча стоматологічна поліклініка» шляхом приєднання до комунального підприємства «Дитяча лікарня імені В.Й. Башека», щоб зберегти пакет послуг і навіть розширити їх.