Дозволю собі перефразувати всім відомий з реклами спиртних напоїв салоган. Чи хтось звертав увагу на цей вислів. А, пробачте! Коли душа бажає свята, хіба звертаєш увагу на якісь незрозумілі написи?
І справа не в сумній статистиці – неякісним спиртним продуктом отруїлось 118 чоловік. Близько 400 осіб внаслідок передозування алкоголю просто-напросто вирішили покінчити життя самогубством, більшій частині це вдалося. Ще близько 300 чоловік загинуло через дію алкоголю у пожежах, ДТП, пригодах на воді, через загальне переохолодження організму, тощо.
20 листопада підтвердженням шкідливості алкоголю стало два випадки.
У неділю мати з сином вирішили звичним для себе способом “відсвяткувати” отримання пенсії. Крім того, сімейка ніколи не відзначалася тверезим способом життя. Так трапилося і у неділю ввечері: прийнявши чергову дозу спиртного, 76-річна жінка та її 49-річний син позасинали. Але яке ж святкування без цигарки? Від недопалка почалося загорання, яке під ранок перетворилося на серйозну пожежу.
“Десь о 5.30 ми побачили, як горить сусідська хата. Побігли гасити, викликали пожежників, але було запізно”, - розповідає один із сусідів невдачливих мешканців с. Буряки Бердичівського району.
Друга історія трапилася у Житомирі, близько 11 години дня. Перебуваючи у стані “білої гарячки” (як з’ясувалося пізніше) середніх років жінка зателефонувала на “01” з проханням витягти з-під дивану двох осіб, які там застрягли. Прибувши за викликом житомирські рятувальники побачили жінку, яка з нецензурною лайкою порізавши увесь диван кричала, що там знаходяться двоє: він і вона. “Слухайте... вони... там дихають... чим... вони ... там .... займаються...” і т.п. Піднявши диван, рятувальники нікого, звісно, там не побачили. Виклик записали як хибний.
До речі, в середньому за місяць за хибними викликами рятувальники виїжджають 16 разів.
Оксана Білоус,
Центр пропаганди
ГУ МНС України
в Житомирській області