Житель Житомирської області подав до держорганів низку електронних документів для отримання компенсацій за нібито вимушене переселення та пошкодження житла. Як встановили поліцейські, насправді жодних заявлених проблем 19-річний хлопець не мав. Тож нині відповідатиме за свої шахрайські маніпуляції.
Про це 4 квітня повідомила пресслужба ГУНП з посиланням на інформацію Житомирського районного управління поліції.
«Поліцейські відділення №1 (смт Любар) Житомирського РУП встановили, що молодик через додаток «Дія» подав відомості про зміну місця проживання у зв’язку з воєнним станом спочатку відносно себе, а згодом і кількох родичів. Для цього він скористався їх мобільними телефонами та даними банківських карток. Свої дії пояснив оформленням допомоги від держави, не деталізуючи її причини. Тож ні батьки, ні сестра не здогадувались про фейковий переїзд», – йдеться у повідомленні.
Окрім того, хлопець сформував ще одну заявку – про пошкодження нібито свого будинку в одному з деокупованих міст Київщини. Для достовірності молодик з’їздив туди та зробив необхідні документальні докази. Тож невдовзі йому, як постраждалому, надійшли виплати.
Загальна сума коштів, отриманих юнаком від держави, – 30 тисяч гривень.
На підставі зібраних матеріалів слідчі поліції повідомили йому про підозру в учиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 (Шахрайство) КК України. Після проведення усіх процесуальних дій обвинувальний акт відносно нього було скеровано до суду.
За вчинене діяння молодику загрожує від 3 до 8 років позбавлення волі.
Як повідомляв Житомир.info, 17 березня 2023 року відділ комунікації поліції Києва інформував, що у столиці затримали 31-річного жителя Житомирської області, який обіцяв евакуацію з тимчасово окупованих територій. Втім, отримавши 50% завдатку від клієнтів, зникав. Чоловікові повідомили про підозру.