На Житомирщині за неповних два тижні дії нерестової заборони на вилов риби рибоохоронці виявили близько 20 порушників. За словами начальника відділу охорони водних біоресурсів Житомирського рибоохоронного патруля Івана Бондарчука, більшість із них ловили рибу забороненою сіткою – «павуком». Тому замість улову на горе-рибалок чекає штраф і відшкодування збитків на кількадесят тисяч гривень.
«Двоє громадян виловили разом 27 карасів. Відповідно, за кожен екземпляр риби було нараховано збитки близько 30 тисяч гривень. Також вчора на житомирському водосховищі було виявлено порушника, який за допомогою «заборчиків» ловив рибу. Зловив 6 екземплярів окуня та 5 екземплярів плітки, і були нараховані збитки на 26 тисяч гривень», – розповідає Іван Бондарчук.
Як правило, каже Іван Бондарчук, рибалки-порушники виправдовуються, обіцяють виправитися, а декого й справді після першої зустрічі з рибоохоронним патрулем відвертає від незаконного наміру.
«Найпоширеніша відповідь – «це вперше, вирішив спробувати», але в більшості це неправда. Якщо людина йде і знає чим ловити, де ловити, то це вже досвідчений порушник. Як правило, після першої зустрічі з нами вони цю справу кидають. Зараз значно підняли таксу відшкодування шкоди за незаконний вилов риби. Якщо раніше один карась коштував 17 грн, то зараз більше 1500 грн. Тому охочих займатися незаконним виловом стає все менше, але така тенденція все-таки залишається», – констатує начальник відділу охорони водних біоресурсів Житомирського рибоохоронного патруля.
Щоб отримати від риболовлі задоволення, а не штраф чи кримінальну справу, рибоохоронці радять дотримуватись елементарних правил.
«Забороняється ловити сітками будь-яких розмірів, це «павуки». Дозволяється ловити «павуком» живу насадку, і він має бути розміром не більше метра на метр, розміром вічка не більше 10 см. Під час дії нерестової заборони дозволяється ловити на два гачки з берега, виходити на човнах і плавзасобах заборонено. Дозволяється ловити рибу лише в адміністративних межах населених пунктів. Добова норма – 3 кг, плюс трофей, для рибалок цього більш ніж достатньо», – каже начальник відділу охорони водних біоресурсів Житомирського рибоохоронного патруля Іван Бондарчук.
Як повідомляв Житомир.info, з 1 квітня 2023 року у Житомирській області стартує нерестова заборона на вилов риби, але любительське рибальство дозволене. Напередодні екологи розповіли про нові суми штрафів для порушників.