У водоймі за селом Лутівка Радомишльської громади Житомирської області 13 квітня виявили понад дві з половиною сотні екземплярів загиблої риби і два десятки раків.
Про це повідомляє Житомирський рибоохоронний патруль.
«13 квітня під час реагування на дзвінок "гарячої лінії" на поверхневій водоймі за межами села Лутівка на території Радомишльської ТГ Житомирської області виявлено масовий мор водних біоресурсів. На місце події негайно виїхали працівники Житомирського рибоохоронного патруля спільно з фахівцями Житомирського районного управління ГУ Держпродспоживслужби у Житомирській області. Житомирським рибоохоронним патрулем проведено обстеження берегової лінії та водного плеса водойми та складено акт обстеження», – йдеться у повідомленні.
Під час обстеження виявлено 291 екземпляр загиблої риби. А саме:
• короп – 60 екз.,
• лящ – 91 екз.,
• щука – 11 екз.,
• судак – 12 екз.,
• білизна – 2 екз.,
• білий амур – 4 екз.,
• товстолоб – 2 екз.,
• окунь – 50 екз.,
• бичок – 32 екз.,
• верховодка – 2 екз.,
• плітка – 4 екз.,
• рак – 21 екз.
Працівники Житомирського районного управління ГУ Держпродспоживслужби відібрали зразки загиблої риби та води. Матеріали готуються для передачі до Державної екологічної інспекції Поліського округу для розрахунку завданої шкоди.
У Житомирському рибоохоронному патрулі в коментарі Житомир.info уточнили, що мор риби виявили у природному ставку, розташованому неподалік місцевої річки.
Нагадаємо, в ніч з 6 та 7 серпня 2021 року в Житомирі сталася значна аварійна ситуація на головній каналізаційній насосній станції, тодішній директор водоканалу Андрій Нікітін просив житомирян зменшити використання води. Через аварію на насосної станції у річку Тетерів потрапили неочищені стоки, що спричинило загибель риби, за фактом виникнення аварії на водоканалі розпочали службове розслідування. Екологи та рибоохорона не радила купатися та ловити рибу в Тетереві.
На позачерговій сесії Житомирської міської ради 9 серпня заступник мера Сергій Кондратюк розповів про наслідки аварії на головній каналізаційній насосній станції, а мер Сергій Сухомлин зауважував, що спочатку треба виправити ситуацію, а потім розв'язувати питання зариблення. Наприкінці серпня Держекоінспекція повідомила, що через аварію на житомирському водоканалі у Тетереві загинуло 27 тисяч рибин, збитки довкіллю загалом склали майже 23 млн грн.
19 серпня директор комунального підприємства «Житомирводоканал» Андрій Нікітін у програмі «Діалоги» на Житомир.info розповідав про наслідки аварії на ГКНС, якість води з-під кранів та про перерахунок за брудну воду у серпні.
У вересні 2021 року прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом забруднення річки Тетерів в результаті скиду КП «Житомирводоканал» неочищених стоків. Після великої аварії на початку серпня екологи ще кілька разів фіксували скиди водоканалом каналізаційних стоків у Тетерів, останнє було зафіксоване 7 жовтня 2021 року.
У жовтні 2021 року на виконкомі розглядали питання щодо зариблення Тетерева у Житомирі: «Житомирводоканал» зобов’язали зарибнити річку, щоби відновити водні біоресурси, втрачені внаслідок аварії на каналізаційному колекторі. Підприємство мало закупивши 10,5 тонн товстолоба, коропа, карася, білого амура та випустити у Тетерів.
Як повідомляв Житомир.info, 12 квітня 2023 року пресслужба Житомирської обласної прокуратури інформувала, що у зв’язку із забрудненням річки Тетерів, спричиненим аварійним скидом стічних вод, ексдиректору комунального підприємства «Житомирводоканал» повідомили про підозру.