У Житомирі планують відремонтувати трамвайну колію. Це має бути поточний ремонт вартістю у 10 млн грн. У міській раді кажуть, що відкладали це не один рік, і зараз мають принаймні частково поремонтувати.
«Це найпроблемніші наші ділянки – це перехрестя площі Перемоги та вулиці Грушевського, стрілка поворот на розворотне кільце, вулиця Східна невелика ділянка, це перехрестя Східна-Корольова, з Корольова заїзд у депо. Це такі чотири ділянки, які потребують вже зараз терміново ремонту. Десь заміна стрілки, десь заміна повороту, десь заміна самої колії. Комунальне підприємство буде закуповувати матеріали. У 8 млн входять матеріали, ремонт буде проводитися власними силами. І 2 млн на асфальтування тих ділянок, де буде проводитися ремонт», – пояснює заступник Житомирського міського голови Олександр Шевчук.
Загальна протяжність трамвайної колії 17,5 км. За словами Олександра Шевчука, вона не у задовільному стані й потребує реконструкції, але це не малі кошти, тому цього року обходяться поточним ремонтом.
«Наша колія 100% потребує капітального ремонту, реконструкції на окремих ділянках. По розрахунках ще 2020 року це було 350-380 млн грн», – говорить заступник Житомирського міського голови.
У мирний час на лінії виходило до 12 трамваїв. Нині кількість пасажирів зменшилася, тому працює максимум 8 трамваїв. Як показує статистика, у 2022 році таким видом транспорту користувалися переважно пільгові категорії.
«Це буде 2,8 млн пасажирів. 1,8 – це пільгові категорії, платні пасажири - це всього 1 мільйон», – сказав Олександр Шевчук.
Також заступник мера наголосив, що у 2022 році трамвай не працював стабільно, через воєнний стан та відсутність електроенергії.
Те, що громадський транспорт є збитковим говорили не один раз. На роботу трамвая витрачають десятки мільйонів грн.
«Якщо брати за 2022 рік - це десь 23 млн грн у нас пішло на утримання трамвайного депо з тим випуском, який зараз маємо і тією кількістю пасажирів, які ми маємо. У 2020-201 році – це до 30 млн грн були витрати по року на обслуговування трамвайного депо – це випуск трамвая, зарплата кондукторів, служби колії, служби енергетиків і інших підрозділів, які задіяні для роботи трамвая. Якщо ми говоримо про доходи отримані від збору виручки – це до 6 млн грн», – говорить Олександр Шевчук.
Самі трамваї переважно 70-80 років, тобто рухомий склад також потребує оновлення. Зараз такий варіант не розглядають, але планують покращити зовнішній вигляд транспорту.
Нагадаємо, доходи КП «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління» за 2022 рік склали 266,4 млн грн, а витрати становили 361,2 млн грн, тобто підприємство залишається збитковим і дотаційним.
Як повідомляв Житомир.info, в ніч на 9 березня 2023 року росіяни вдарили по підстанції в Житомирі, внаслідок чого частина міста лишилася без світла і води. У ранковому зверненні мер Сергій Сухомлин повідомив, що Житомир атакували «шахедами». 15 березня Сухомлин розповів журналістам про ситуацію з електропостачанням, зокрема, зазначив, що орієнтовно через 10-12 днів стан має стабілізуватися. Рух електротранспорту відновили лише 3 квітня.